Крим: голові ЦВК Курултаю призначили максимальний штраф

14:41 16.09.2021

Київський «райсуд» Сімферополя 16 вересня визнав винним голову ЦВК Курултаю кримськотатарського народу, активіста Заїра Смедлю в «порушенні обмежень режиму підвищеної готовності» і призначив йому максимальне покарання – 30 тисяч рублів штрафу.

Активіст був серед затриманих кримських татар 4 вересня біля будівлі ФСБ Росії в Криму, повідомляє проєкт Радіо Свобода Крим.Реалії.

Згідно з повідомленням, суддя відмовився викликати в суд свідків у цій адміністративній справі, а також співробітника поліції, який склав адмінпротокол. Рішення базується на даних з протоколу та письмових свідченнях двох свідків, які повідомили, що бачили групу осіб, «люди були без масок, поводились агресивно, частина з них намагалися проникнути в будівлю ФСБ».

Сам Заїр Смедля повідомив після засідання, що його не затримували – він побачив, що російські силовики садять людей в автобус і він «добровільно пройшов туди, щоб надати їм підтримку».

Напередодні в суді Сімферополя відклали розгляд справи про адміністративне правопорушення щодо Смедлі.

Заїр Смедля був затриманий разом з іншими активістами біля будівлі управління ФСБ Росії в Сімферополі 4 вересня, коли російські силовики провели обшуки і затримання кримськотатарських активістів. Пізніше російська поліція вручила йому застереження.

Російська поліція склала 58 адміністративних протоколів на затриманих 4 вересня біля будівлі ФСБ Росії кримських татар.

3-4 вересня в Криму російські силовики провели обшуки та затримали 5 осіб, у тому числі кримськотатарського політика й активіста Нарімана Джеляла.

Ще на цю тему