СБУ викрила зловмисників, які заробляли на лікуванні російських військових у Криму

13:00 06.08.2021

Служба безпеки України викрила зловмисників, які заробляли на лікуванні військових Російської Федерації у тимчасово окупованому Криму.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресцентр СБУ.

Зазначається, що зловмисники надавали курортні послуги бойовикам з ОРДЛО і військовим РФ, а натомість отримували за це щомісяця мільйонні прибутки.

Оперативники та слідчі спецслужби встановили, що схему організувало керівництво одного із санаторіїв, розташованого у Саках (ТОТ АР Крим). Після тимчасової анексії півострова оздоровчий заклад перереєстрували в органах окупаційної адміністрації і підписали угоду з Міністерством оборони РФ.

«Коли все керівництво санаторію переїхало в Київ, то на тимчасово окупованій території залишився лише генеральний директор санаторію. Він є депутатом Сакської міської ради від однієї із ключових партій РФ, членство у якій декларує з 1 липня 2014 року. При цьому до Консульства України стосовно зміни громадянства він не звертався», - ідеться в повідомленні.

Зазначається, що зловмисники придумали схему для того, щоб «київське» керівництво санаторію отримувало гроші. В Україні вони зареєстрували «дзеркальну» юридичну особу, керівниками і співробітниками якої є громадяни України. На її рахунки переказували кошти для переведення їх у готівку.

Легалізовували гроші через операції з купівлі-продажу цінних паперів.

У ході обшуків, проведених за місцем проживання учасників схеми, вилучено: печатки, штампи, відтиски; документацію, електронне листування зі спільниками із ТОТ АР Крим та інші предмети, що засвідчують протиправну діяльність.

Наразі одному з організаторів «схеми» та його спільниці повідомили про підозру за ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28 та ст. 220-2 (фальсифікація фінансових документів та звітності фінансової організації, приховування неплатоспроможності фінансової установи або підстав для відкликання (анулювання) ліцензії фінансової установи) Кримінального кодексу України.

Тривають слідчі дії задля встановлення причетності до злочинної діяльності інших осіб.
 

Ще на цю тему