Археологи знайшли в Туреччині ворота древнього храму

09:21 03.08.2021

Археологи виявили в місті Айзаной в західній частині Туреччини монументальні ворота святилища Зевса. 

Як повідомляє «Новое время», це древнє місто було включено до Попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в 2012 році, пише ZN.UA.

Історія міста налічує близько п'яти тисяч років.

«Ми почали розкопувати монументальний вхід зі сходами в святилище храму Зевса, яке існує вже 2000 років, тільки в цьому році. Залишки цієї споруди відкриваються нам кожен день. Багато в чому можна визначити архітектурні блоки зруйнованих монументальних в'їзних воріт», - заявив координатор розкопок Гекхан Джошкун.

За його словами, після завершення робіт конструкцію відновлять. Дослідники прагнуть, щоб відвідувачі міста могли перетнути агору і пройти крізь ворота храму Зевса, як в стародавні часи.

У місті Айзаной знаходиться один з найбільш добре збережених храмів Туреччини. Він присвячений грецькому богу Зевсу і по величі і значущості його можна порівняти з Ефесом.

Спочатку регіон населяли фрігійці, а в I столітті до нашої ери його перетворили на місто римляни. Воно включає унікальні локації, такі як храм; чотири римських моста, два з яких використовуються досі; перший в світі відомий критий ринок, на стінах якого досі видно написи з цінами на продані товари; театри і римські лазні.

Раніше іспанські археологи, які проводять розкопки на острові Менорка, виявили велику колекцію артефактів, що належали давньоримським військовим. Дослідники вважають, що ці артефакти залишили біля воріт фортеці на час священного ритуалу після захоплення поселення пунічної культури близько 100 року до нашої ери.
 

Ще на цю тему