Грузія готова скористатися будь-якими інструментами для членства в НАТО - заступник глави МЗС

10:00 06.07.2021

У Міністерстві закордонних справ Грузії вважають отримання Україною і Грузією Плану дій щодо членства в НАТО важливим інструментом майбутнього долучення до Альянсу, а не самоціллю, і заявляють про готовність скористатися будь-яким з них.

Як повідомляє Укрінформ, про це сказав заступник міністра закордонних справ Грузії Лаша Дарсаліа під час онлайн-включення у рамках форуму «Україна 30. Міжнародна політика» у відповідь на запитання щодо реалістичності можливості для України і Грузії стали членами НАТО без проходження етапу ПДЧ.

«Дуже важливо, щоб союзники вказали нам напрям. ПДЧ - це інструмент, а не самоціль, і значно більше важить готовність країни працювати в Альянсі. Ми вже готові приєднатися і скористатися будь-якими інструментами. Отже, і так, і ні. Це залежатиме від конкретних обставин. Важливо, щоб було відчинене вікно можливостей і щоб можна було рухатися далі», - сказав Дарсаліа.

На його думку, Грузії і Україні потрібно індивідуально показувати успіхи у просуванні до членства в НАТО, окрім того, співробітництво країн допоможе наблизитися до цієї мети.

«Членство України та Грузії в НАТО забезпечить не тільки демократичний розвиток наших країн, а й посилить євроатлантичну безпеку», - переконаний грузинський дипломат.

14 червня глави держав та урядів НАТО на саміті в Брюсселі підтвердили рішення Бухарестського (2008 року) саміту про те, що Україна стане членом НАТО, а також тверду підтримку права України самостійно вирішувати власне майбутнє без зовнішнього втручання.
 

Ще на цю тему