Україна відкрила 214 освітніх центрів для вступників з окупованого сходу України та Криму

19:21 29.06.2021

В Україні працює 214 освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей та Криму.

Як передає Укрінформ, про це на пресконференції повідомив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет.

«Окремим елементом вступу до закладі вищої освіти є вступ осіб з тимчасово окупованих територій. Для цього як і раніше організовані освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна». Такі центри розпочали свою роботу 7 червня і завершують працювати 24 вересня. На сьогодні організовано 214 центрів в закладах вищої та фахової передвищої освіти», – сказав Шкарлет.

Такі центри, за словами міністра, працюють не тільки на базі закладів, підпорядкованих Міністерству освіти та науки, а й на базі вишів, підпорядкованих МКІП та МВС.

Сергій Шкарлет поінформував, що абітурієнти з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей та Криму можуть вступати на освітній рівень молодшого бакалавра, бакалавра, магістра медичного та фармацевтичного або ветеринарного спрямування на основі повної загальної середньої освіти та молодшого бакалавра на основі базової загальної середньої освіти.

«Такі вступники мають право вступати на місця державного замовлення в межах квоти 2. Особи мають подати заяву та заповнити освітню декларацію в освітньому центрі, і вступ на бюджетну форму навчання по квоті 2 - до 20 липня, а на контрактну форму — до 20 вересня. Також передбачено складання на базі освітнього центру два іспити державної підсумкової атестації — історія України та українська мова, та треба скласти один профільний іспит, який встановлює заклад вищої освіти», – сказав Шкарлет.

Детальна інформація для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей та Криму розміщена на сайті Міністерства освіти та науки.

Ще на цю тему