Україна - в ОБСЄ: У Керченській протоці Росія затримує судна в середньому на 16 годин

12:40 24.06.2021

У травні затримки Росією суден при проході Керченською протокою тривали у середньому понад 16 годин.

Як передає Укрінформ, про це заявили в місії України при ОБСЄ під час засідання Форуму безпекового співробітництва у середу, 23 червня.

«У той час, як Російська Федерація продовжує відмовлятися скасовувати своє незаконне рішення щодо закриття частини Чорного моря до кінця жовтня 2021 року, ми спостерігаємо триваючі обмеження свободи судноплавства через Керченську протоку. У травні 2021 року середня тривалість спричинених діями Росії штучних затримок суден, що прямували з Чорного моря до українських портів Азовського моря, Маріуполя та Бердянська, становила понад 16 годин», - заявили дипломати.

Було наголошено, що такі незаконні обмеження свободи судноплавства завдають економічних втрат Україні, передусім людям, які проживають у прибережних районах Азовського моря.

«Ми закликаємо Російську Федерацію припинити агресію проти України, скасувати незаконну окупацію Криму, деокупувати частини Донбасу та відновити свободу судноплавства в Чорному морі, через Керченську протоку та в Азовському морі», - заявила місія України при ОБСЄ.

За інформацією Інституту Чорноморських стратегічних досліджень за травень 2021 року середня тривалість штучного утримання з боку РФ суден, що йдуть до українських портів Азовського моря – Маріуполя, Бердянська, склала 15,4 години (у квітні – 20,9). Середня тривалість штучного утримування суден, що йдуть з Маріуполя, Бердянська з експортними вантажами склала 28,3 годин (у квітні – 70 годин).

Як повідомлялось, Росія оголосила про закриття до жовтня 2021 року частини акваторій Чорного моря в напрямку Керченської протоки для військових кораблів та державних суден інших країн під приводом військових навчань.
 

Ще на цю тему