Данілов прокоментував заяву Путіна по «Північному потоку–2»

21:00 04.06.2021

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що для завершення «Північного потоку–2» потрібно «прокласти ще певну кількість кілометрів цього газогону», за його словами, це не може статися за один день.

Про це він сказав під час брифінгу після засідання Ради нацбезпеки і оборони.

«Для завершення («Північного потоку - 2» – ред.) потрібно прокласти ще певну кількість кілометрів цього газогону, це не може статися за один день - це перше. По-друге, після завершення будівництва відбуваються процеси технологічного налаштування, випробувань, після того має бути підписано дуже багато документів...», – сказав Данілов.

«За дорученням президента я в понеділок-вівторок був у Вільнюсі, де збиралися представники 5 країн, Польща, Литва, Естонія Латвія і Україна, ми проговорювали це питання («Північного потоку-2» - ред.), це виклик не тільки не тільки для України, а й для багатьох країн, які розуміють, що таке РФ, чи можна їй довіряти», – додав він.

«На сьогодні тривають дискусії – у США республіканці наполягають, щоб санкції були продовжені, на превеликий жаль, у нас на сьогодні немає прямої можливості впливати на ці процеси, але, повірте, усі наші дипломатичні співробітники долучені до цього процесу і роблять все необхідне, щоб все це припинити. Чи складно це зробити? Так, тому що ми маємо справу з потужними гравцями на території Європи, які зацікавлені в співпраці з РФ. Треба припиняти якісь недосказані речі з цього приводу. Перш за все, це Німеччина і Франція, які є політичними і економічними партнерами РФ. І нам це дуже неприємно, бо саме ці дві країни у 2008 році відмовили в ПДЧ Грузії, коли було майже все готово, і Україні, і в 2008 році на Грузію напала Росія. У нас є ситуація з окупованим Кримом. Чи мають за це нести якусь відповідальність Німеччина і Франція? Я вважаю, що мають, бо крім економічного зиску є і політичні речі, і якщо ви кажете про демократію, свободу, то занепокоєнь занадто мало у сучасному світі. Це непокоєння було в 37, 39-му рокам, відомо, чим це закінчилось», – підкреслив Данілов. 

За його словами, Україна працює з усіма, в України є свої аргументи – у них свої.

«Коли вони ставлять гроші на перше місце, тоді треба всьому світу сказати, що у нас гроші на першому місці. Не люди, не демократія, не дотримання прав і свобод... Але що тоді буде з демократією, тоді буде тиранія розповзатися...», – резюмував секретар РНБО.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що 4 червня завершилось укладання труб по першій нитці газопроводу «Північний потік-2».

Ще на цю тему