Путін висунув умови для продовження транзиту газу через Україну

18:40 04.06.2021

Росія може продовжити транзит природного газу через Україну після запуску газопроводу «Північний потік-2». При цьому Україні потрібно модернізувати свої трубопроводи.

«Росії необхідно зрозуміти, чи планує Київ модернізувати свої трубопроводи, щоб мати можливість вибирати між різними варіантами», – заявив віцепрем'єр РФ Олександр Новак.

Також він додав, що Росія не бачить ризиків для сертифікації газопроводу, незважаючи на санкції США щодо проєкту, які, на думку американського уряду, підвищать вплив Москви в Європі. Новак сказав, що «Північний потік-2» більш безпечний для клімату, ніж українські газопроводи.

Раніше посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький заявив, що кошти, які буде отримувати РФ від «Північного потоку-2», підуть не на реформи, інвестиції і торгівлю, а на ракети, танки і кораблі. Польський уряд продовжує наполягати на тому, що проєкт не має бути реалізованим.

«Ми повинні розуміти, що грошові доходи, які вони будуть отримувати від «Північного потоку-2», підуть не на реформи, зростання інвестицій, торгівлю, а на ракети, танки, кораблі, які приносять смерті для сусідів Росії. Ми плануємо і надалі працювати в тому напрямі, щоб переконати наших союзників, зокрема Німеччину і США, що реалізацію цього проєкту потрібно затримати», – сказав посол.

Ще на цю тему