Україна спонукає Канаду продовжити санкції, а ФРН - блокувати трансфер турбіни для Nord Stream

14:20 22.07.2022

ТОВ "Оператор ГТС України" (ОГТСУ) у складі експертної групи Макфола-Єрмака виступає за збереження санкцій проти росії та блокування трансферу турбіни для газогону "Північний потік-1".
Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на пресслужбу ОГТСУ.

"Представники Оператора ГТС України в особі гендиректора ОГТСУ Сергія Макогона та директорки з питань взаємодії з держорганами та міжнародними організаціями Ольги Бєлькової доєдналися до Міжнародної робочої групи з питань санкцій проти росії (група Макфола-Єрмака), які закликали уряд Канади, підтриманий урядами Німеччини та США, скасувати рішення про відмову від санкцій. Крім того, експерти групи закликали ФРН заблокувати трансфер до росії першої з турбін Siemens, вже поставленої з Канади до Німеччини", - йдеться у повідомленні.

Окрім того, ОГТСУ безпосередньо звернувся з листом до Парламенту Канади із обгрунтуванням щодо можливостей газпрому постачати більші обсяги газу українським маршрутом, зокрема, через точку з’єднання "Суджа". Зазначається, що протягом останніх двох місяців російський монополіст транспортує через "Суджу" 40-42 мільйонів кубометрів газу на добу, хоча зарезервована та сплачена потужність складає 77,2 мільйона кубометрів на добу. При цьому транзитна угода передбачає можливість додатково залучити потужності ще на 9,8 мільйонів кубометрів газу на добу.

В ОГТСУ наголосили, що загалом транзит газу до ЄС може складати щонайменше 87 мільйонів кубометрів на добу. При цьому загальна технічна потужність транспортування газу через точку «Суджа» становить 244 мільйони кубометрів на добу.

 

Ще на цю тему