Ердоган поскаржився, що у відносинах Туреччини і США настав напружений період 

17:00 02.06.2021

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що на майбутньому саміті НАТО розраховує у розмові з президентом США Джо Байденом обговорити напругу у відносинах між двома країнами. 

Як пише «Європейська правда», про це повідомляє Hurriyet Daily News, цитуючи коментарі Ердогана в ефірі національного мовника TRT.

«На зустрічі ми піднімемо питання про те, чому у відносинах Туреччини і США настав такий напружений період», – сказав Ердоган. Він зазначив, що працював з попередніми президентами США, Бараком Обамою і Дональдом Трампом, і «такої напруги не було за жодного з них».

Серед кроків, які підлили мастила у вогонь, він пригадав визнання Байденом геноциду вірмен у 1915 році, наголосивши, що з темою мають працювати історики, а не політики. 

«Ті, хто так поводиться з Туреччиною, ризикують втратити важливого друга», – заявив Ердоган, додавши, що країна є «сильним і надійним партнером» у НАТО. 

Два інші суперечливі питання у відносинах – ставлення США до курдів та руху Фетхуллаха Гюлена, суперника Ердогана, на якого він покладає відповідальність за спробу військового перевороту у 2016 році.

«Ми надали повноцінні докази зв’язків між PKK (Робітничою партією Курдистану) та YPG/PYD (курдськими загонами самооборони у Сирії), але це ігнорується. Якщо ви наш союзник, то ви будете підтримувати нас чи цих терористів?» – заявив Ердоган.

Водночас у США, серед іншого, є питання до Туреччини у зв’язку з закупівлею російських зенітно-ракетних комплексів С-400.

Саміт НАТО відбудеться 14 червня у Брюсселі.
 

Ще на цю тему