В Європі розпочинаються навчання  «Defender Europe 21»

12:01 04.05.2021

В Європі, зокрема на Балканах та в Чорноморському регіоні, розпочинаються навчання «Defender Europe 21» («Захисник Європи 21»).

Цьогоріч в традиційних навчаннях НАТО бере участь 26 країн, включаючи США, та близько 28 тис. військових багатонаціональних сил. Метою навчань є формування оперативної готовності та взаємодії між союзниками та партнерами по Північноатлантичному Альянсу, повідомляє Балканський оглядач.

«Defender Europe 21» мають «оборонний характер, орієнтовані на стримування агресії, одночасно готуючи наші сили до реагування на кризу та проведення масштабних бойових операцій, якщо це необхідно», зазначив прес-секретар Пентагону Джон Кірбі під час брифінгу 3 травня.

Як зазначається на сторінці «Defender Europe 21», цьогорічні навчання демонструють здатність Сполучених Штатів виступати стратегічним безпековим партнером на Західних Балканах та в Чорноморському регіоні, одночасно підтримуючи потенціал в Північній Європі, на Кавказі, в Україні та Африці.

Defender Europe - навчання під керівництвом армії, втім, цього року передбачена значна залученість Військово-повітряних та Військово-морських сил.

Навчання «Defender Europe 21» включатимуть кілька менших, пов'язаних тренувань.

До них належать
– «Swift Response» («Швидка відповідь»), яке передбачає повітряно-десантні операції в Естонії, Болгарії та Румунії;

– «Immediate Response» («Негайна відповідь»), в якому бере участь понад 5000 військовослужбовців з восьми країн, які виконають навчання зі стрільбами (live-fire training) в 12 різних країнах;

– «Saber Guardian», в яких візьме участь понад 13 000 військовослужбовців, які проведуть як навчання зі стрільбами, так і навчальні операції з протиповітряної та протиракетної оборони;

– навчання на командному пункті (command post exercise) із залученням 2000 військових, які спрямовані на розвиток вміння штабу керувати багатонаціональними сухопутними військами.

Навчання Defender Europe завершаться в червні, але, як сказав Кірбі, «не раніше, ніж вони продемонструють готовність спільних сил, їхню смертоносність та оперативну сумісність, посилять відданість США до наших союзників та партнерів та надаючи надзвичайну можливість висвітлити чудову роботу, яку виконують наші чоловіки та жінки щодня в регіоні – зокрема на Балканах та в Чорноморському регіоні, а також по всій Європі та в Африці в зоні оперативної діяльності».
 

Ще на цю тему