НАТО розпочав великомасштабні навчання на території Албанії

16:15 29.04.2021

НАТО розпочав спільні військові навчання в Албанії за участю тисяч військовослужбовців зі Сполучених Штатів та інших країн в рамках перших таких великомасштабних навчань на Західних Балканах з часів Другої світової війни.

Про це повідомив у четвер офіційний представник армії США, пише «Європейська правда» з посиланням на агентство АР.

«Албанія, будучи вірним союзником НАТО з 2009 року, є цінним партнером у сфері безпеки як на регіональному, так і на глобальному рівні», - розповів американський полковник Джозеф Скрокка.

За його словами, Албанія відіграє вирішальну роль в навчаннях DEFENDER-Europe 21, при цьому спільні наземні логістичні операції проводяться «вперше в Європі з часів Другої світової війни в порту Дуррес».

З 26 квітня американські війська були розгорнуті для проведення навчань на п'яти інших наземних, військово-морських і повітряних базах в Албанії, вони пробудуть там до 10 червня.

DEFENDER-Europe - це щорічні великомасштабні багатонаціональні навчання під керівництвом армії США, оборонні за своїм характером і спрямовані на стримування агресії.

«Такі навчання як DEFENDER-Europe 21 є яскравим прикладом наших колективних можливостей», - сказав Скрокка.

Більшість країн Західних Балкан - Албанія, Хорватія, Чорногорія і Північна Македонія - є членами НАТО.

DEFENDER-Europe 21 проходитимуть протягом квітня, травня і червня. Участь в них візьмуть 28 тисяч військовослужбовців з 26 країн на понад 30 локаціях, включаючи держави НАТО і їхніх союзників на Західних Балканах.

Нагадаємо, міністр оборони РФ Сергій Шойгу у вівторок, 27 квітня, заявив, що в Москві «уважно стежать» за ходом перекидання та розгортання сил НАТО в Європі в рамках навчань Defender Europe.
 

Ще на цю тему