Законопроєкт про скасування ВЕЗ «Крим» готовий і може бути прийнятий наприкінці травня – Рустем Умєров

10:40 29.04.2021

У Верховній Раді вже готовий законопроєкт про скасування вільної економічної зони «Крим» і він може бути прийняти наприкінці травня. Зараз іде робота з узгодження його положень із іншими законами.

Про це Рустем Умєров, народний депутат (фракція ГОЛОС), який очолює у парламенті робочу групу з розробки закону про скасування ВЕЗ «Крим», повідомив у програмі «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар в ефірі ТРК Чорноморська, пише Центр журналістських розслідувань.

«У нас готовий законопроєкт про скасування ВЕЗ «Крим». Зараз ми переносимо деякі пункти, які потрібно було б врегулювати, в інші закони. Наприклад, порядок перетину кордону або скасування обов’язкової сплати податку і звільнення від відповідальності за несвоєчасну подачу податкової декларації. Тобто він готовий і вже наприкінці наступного місяця, сподіваюсь, ми вже зможемо його (закон про ВЕЗ «Крим» – ред.) скасувати», – сказав Умєров, зазначивши, що цей проєкт закону підтримують більшість фракцій Верховної Ради.

Він також розповів про деякі положення, які містить законопроєкт про скасування ВЕЗ «Крим».

«Ми пропонуємо скасувати всі дискримінаційні положення, які стосуються громадян України. Наприклад, люди, які мають кримську прописку, з метою оподаткування прирівнюються до нерезидентів, тобто до іноземців. І це призводить до того, що, наприклад при продажу нерухомості або спадкуванні людина має заплатити підвищений податок, як для іноземців. Це потрібно скасувати, оце відношення до громадян України як до нерезидентів. Ми зараз не проводимо ніяких господарських операцій з окупованим Кримом, тому нам він (закон про ВЕЗ «Крим» – ЦЖР) не дуже потрібний», – наголосив нардеп.

Як повідомлялось, робоча група з розробки закону про скасування ВЕЗ «Крим» була створена при Комітеті з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин у лютому 2020 року під час виїзного засідання Комітету до Херсонської області.
 

Ще на цю тему