Камера, в якій окупанти тримають викраденого українського військового, на карантині через COVID

20:30 05.04.2021

Підконтрольний Росії Джанкойський районний суд на два місяці продовжив термін тримання під вартою для українського військового Євгена Добринського – до 5 червня 2021 року.

У Криму його звинувачують в «незаконному перетині» адмінкордону півострова з Херсонською областю та «контрабанді наркотиків».

Про це пише Крим.Реалії з посиланням на коментар адвоката українського військового Ісляма Веліляєва.

«У сьогоднішньому (5 березня) судовому засіданні мало бути останнє слово та оголошення вироку, однак на засідання мого підзахисного Євгена Добринського не привезли. Як стало відомо з довідки, наданої СІЗО, камера в якій тримають Євгена Добринського, перебуває на карантині через COVID-19. У зв'язку з цим прокурор заявив клопотання про продовження запобіжного заходу моєму підзахисному на 2 місяці. Ми заперечували проти задоволення клопотання, проте суд ухвалив продовжити термін тримання в СІЗО Євгену Добринському до 5 червня 2021 року», – розповів Веліляєв.

Офіційної інформації суду щодо цього засідання і представників СІЗО Сімферополя стосовно стану Добринського немає.

30 березня в Джанкойському районному суді відбулося засідання у справі Добринського, на якому обвинувачення вимагало 4 роки в'язниці для українського військового.

Військова служба правопорядку у Збройних силах України повідомила, що 30 травня на адмінкордоні між Кримом і Херсонською областю, біля Чонгара, зник український військовослужбовець.

Пізніше в ЗСУ повідомили, що зниклий – Євген Добринський. 3 червня підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя заарештував його на місяць. Захист українського військового подав апеляційну скаргу на це рішення. Перед цим про затримання Добринського повідомила російська ФСБ.

Відносно українського військового порушено кримінальну справу «про незаконний перетин кордону Росії». Також російські силовики стверджують, що «під час огляду у нього виявили речовину, імовірно, наркотик, її відправили на експертизу».

Пізніше йому додали ще одне звинувачення – «контрабанда наркотиків». Адвокат Веліляєв відкидає ці звинувачення і вважає, що наркотики були підкинуті..

Ще на цю тему