Влада Туреччини затвердила план будівництва каналу «Стамбул»

11:10 29.03.2021

План будівництва каналу «Стамбул», який пройде паралельно протоці Босфор, було затверджено після врахування запитів від громадян.

Про це повідомляє власкор Укрінформу з посиланням на заяву міністра навколишнього середовища та містобудування Туреччини Мурата Курума.

«Ми погодили план будівництва каналу «Стамбул», розглянувши всі запити. У цьому контексті сподіваємось швидко реалізувати кроки для того, щоб канал був корисним нашому чудовому Стамбулу», – повідомив міністр.

За його словами, відповідно до звернень та скарг громадян, які було враховано, до проєкту каналу додано зведення шумозахисного бар’єру.

Як повідомлялося, канал «Стамбул» – найбільш масштабний і амбітний проєкт в історії сучасної Туреччини, який має з'єднати Мармурове і Чорне моря. Штучний канал довжиною 45 км, завширшки до 400 м і завглибшки до 25 м має пройти територією районів Кючюкчекмедже, Сазлидере і Дурусу. На каналі планується збудувати 10 мостів. Нинішній мер Стамбула, який перебуває в опозиції до керівної партії, не підтримує проєкт та вважає його небезпечним для міста.

Як раніше було підраховано, після прокладання та запуску канал «Стамбул» приноситиме на першому етапі майже $1 млрд чистого прибутку на рік, а за 20 років цифра досягне 60 млрд, тоді як кошторис проєкту складе 15 млрд, з яких 10 піде безпосередньо на будівництво.

Ще на цю тему