У Молдові поновлять судові слухання про екстрадицію Чауса — САП
Після відмови Верховного суду Молдови у наданні політичного притулку колишньому українському судді Миколі Чаусу, суд першої інстанції цієї країни продовжить слухання справи про його екстрадицію.
Про це повідомив у коментарі Укрінформу в.о. керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук.
«Верховний суд Молдови відмовив Чаусу у політичному притулку, тепер суд першої інстанції розглядатиме питання про його екстрадицію», – сказав він.
Як нагадав Грищук, раніше суд першої інстанції зупинив розгляд справи про екстрадицію Чауса до винесення остаточного рішення стосовно його оскарження відмови президента Молдови Ігоря Додона у наданні політичного притулку.
В.о. керівника САП вважає, що, за оптимістичним прогнозом, розгляд справи Чауса у Молдові може тривати іще близько року, оскільки після рішення першої інстанції є можливість його оскарження у апеляційному і касаційному порядку.
Як повідомлялося раніше, 3 березня колегія цивільних, комерційних і адміністративних спорів Верховного суду Молдови відмовила в наданні політичного притулку українському судді Миколі Чаусу, який з 2016 року ховається в Молдові.
На території Молдови Чаус спочатку знаходився нелегально, нібито під патронатом держбезпеки Молдови. Потім він офіційно здався молдавській владі. Тодішній президент Молдови Додон відмовив йому в наданні політичного притулку, але Чаус оскаржив це рішення в суді.
Живучи в Кишиневі, Чаус регулярно ходив у сауну «Олімпія» і пересувався містом на автомобілі Mercedes чорного кольору з номером 222 і відвідував Святогеоргіївську церкву. Молдавські журналісти навіть зняли на відео, як Микола Чаус з охороною прогулювався Кишиневом.
9 серпня 2016 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП викрили суддю Миколу Чауса в отриманні хабаря у розмірі 150 тис. доларів.
У вересні того ж року Верховна Рада підтримала подання Генеральної прокуратури про надання згоди на затримання та арешт судді. Однак Чаус втік з України. З 11 листопада 2016 року суддя перебував у міжнародному розшуку по лінії Інтерполу.
У жовтні 2017 року Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила Чауса з посади, а 28 листопада 2017 року вирішила звільнити його з посади судді.
Ще на цю тему
- 20.04.2021 У ЄС попередили Додона щодо тиску на КС Молдови і європейських дипломатів
- 19.04.2021 Партія Додона вимагає відставки Санду і дострокових виборів президента
- 16.04.2021 КС Молдови підтримав Санду щодо розпуску парламенту
- 14.04.2021 Викрадення Чауса: Молдова просить Україну зняти імунітет з українського дипломата
- 06.04.2021 У Молдові прокоментували інформацію про те, що Чауса могли вивезти диптранспортом
- 01.04.2021 Cанду вважає надзвичайний стан спробою запобігти розпуску парламенту
- 31.03.2021 Рада безпеки Молдови обговорила розкрадання молдавських активів в Україні
- 30.03.2021 Додон вирішив оскаржити рішення Санду розпустити парламент Молдови
- 29.03.2021 Санду ініціювала розпуск парламенту Молдови
- 25.03.2021 У Додона знайшли новий спосіб завадити Санду розпустити парламент
- 22.03.2021 КС Молдовы признал конституционным указ о выдвижении Гросу премьер-министром
- 19.03.2021 Партія Додона вдруге оскаржила в КС кандидатуру прем’єра, якого пропонує Санду