Росія торік незаконно депортувала з окупованого Криму щонайменше 178 осіб - ООН

17:41 11.03.2021

Російські «суди» в окупованому Криму торік видали незаконні накази про депортацію та примусове переміщення щонайменше 178 осіб, у тому числі 105 громадян України.

Про це розповіла голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер під час презентації 31-ї доповіді про ситуацію з правами людини в країні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Вона поінформувала, що Моніторингова місія ООН з прав людини продовжувала фіксувати в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі (Україна) порушення Російською Федерацією як державою-окупантом міжнародних норм і прав людини і міжнародного гуманітарного права. Зокрема, Богнер звернула увагу на те, що Православна Церква України зазнає щоразу більшого тиску з можливою втратою своїх найбільших культових споруд в окупованому Криму, під тиском опинилися також представники інших віросповідань на півострові.

«Депортації та примусові переміщення також тривали. У 2020 році суди в Криму видали накази про депортацію та примусове переміщення щонайменше 178 осіб, які за російським еміграційним законодавством вважаються іноземцями, зокрема 105 громадян України. УВКПЛ (Управління Верховного комісара з прав людини — ред.) нагадує, що міжнародним гуманітарним правом забороняється примусове індивідуальне та масове переміщення або депортація осіб, які перебувають під захистом, з окупованої території на територію окупаційної держави або іншої країни незалежно від мотивів», – сказала Богнер.

Голова Моніторингової місії ООН зауважила, що УВКПЛ також стурбоване подальшими повідомленнями про невідповідні умови тримання у пенітенціарних установах в окупованому Криму та в РФ, куди були депортовані для відбування покарання нинішні та колишні в'язні.

«Ми також висловлюємо стурбованість триманням під вартою без зв'язків із зовнішнім світом кримських ув'язнених, які відбувають покарання у Російській Федерації. Тримання під вартою без зв'язків із зовнішнім світом... неодноразово визнавалося як форма катувань», – акцентувала вона.

31-ша доповідь про права людини в Україні охоплює моніторинг в період з 1 серпня 2020 по 31 січня 2021 року.

Ще на цю тему