У Варшаві сподіваються, що Кримська платформа допоможе захистити права людини на півострові

10:40 24.02.2021

Кримська платформа може підготувати підґрунтя для захисту прав людини на окупованому Росією кримському півострові.

Про це під час міністерської панельної дискусії «Міжнародна відповідь на порушення прав людини в тимчасово окупованому Криму, Україна» заявив у вівторок глава МЗС Польщі Збігнєв Рау, передає Укрінформ.

«Ми сподіваємося, що ініціатива Кримської платформи, запропонована Україною, стане ефективним інструментом для захисту прав людини в Криму»,- заявив Рау.

Він зазначив, що зникнення людей і незаконні затримання в окупованому Криму стали сумною реальністю з 2014 року. Міністр зазначив, що переслідування і тиск мають місце на етнічному і релігійному ґрунті.

Міністр нагадав, що у Криму станом на грудень 2020 року понад 100 осіб, в основному кримських татар, було затримано з політичних чи релігійних мотивів.

«Примушення громадян України, які проживають у Криму, служити в російській армії, а також мілітаризація півострова разом пропагандою війни, є ще одним прикладом серйозних порушень прав людини, що викликає наше глибоке занепокоєння», - підкреслив Рау.

Він запевнив, що Польща й надалі підтримуватиме територіальну цілісність України у міжнародно визнаних кордонах.

23 лютого Україна, Латвія, Литва, Польща та Туреччина провели міністерський захід у рамках сегменту високого рівня Ради ООН з прав людини на тему “Міжнародна відповідь на порушення прав людини в тимчасово окупованому Криму, Україна”.

Кримська платформа є новим консультативним та координаційним форматом, ініційованим Україною з метою підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму. Крім того, ініціатива має на меті відповідь новим викликам у сфері безпеки, посилення міжнародного тиску на Росію, запобігання подальшим порушенням прав людини та захисту жертв окупаційного режиму. Головна мета Кримської платформи полягає в досягненні деокупації Криму та поверненні його Україні.

Передбачається, що платформа діятиме на кількох рівнях: глав держав та урядів; міністрів закордонних справ; у вимірі міжпарламентського співробітництва; у форматі експертної мережі.
 

Ще на цю тему