Чехія в ООН вимагала незалежного розслідування тортур в Криму

08:20 24.02.2021

Чехія закликала до проведення незалежного розслідування тортур в окупованому Росією Криму.

Про це заявив представник країни на Генасамблеї ООН у вівторок, 23 лютого, пише ZN,UA.

«Доповідь генсека ООН містить висновок про те, що наслідки для прав людини жахливі.... Ми особливо обурені правдивими повідомленнями про застосування тортур і вимагаємо незалежного розслідування», - заявив під час дебатів про тимчасово окуповані території України представник Чехії, який також назвав імена п'яти в'язнів, утримуваних окупантами в Криму.

Він підкреслив, що в Криму триває систематичне порушення прав людини, довільні напади на цивільне населення, правозахисників, нацменшини, перш за все кримських татар, і всіх, хто незадоволений незаконною анексією.

На брифінгу напередодні ГА ООН для держав-членів міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков заявив, що в Криму відбулася чергова хвиля незаконних арештів, ще 6 осіб Росія безпідставно кинула за ґрати.

«Внаслідок кампанії терору, яку проводить російська окупаційна адміністрація у Криму, близько 200 дітей вже стали сиротами при живих батьках», - сказав Резніков. «Ці системні порушення міжнародного гуманітарного права підривають процес врегулювання».
 

Ще на цю тему