Україна увійшла до Комітету продовольчої безпеки ООН

20:00 08.02.2021

Україна увійшла до складу Комітету зі всесвітньої продовольчої безпеки ООН - міжнародної міжурядової платформи співпраці країн задля гарантування світової продовольчої безпеки.

Про це у понеділок, 8 лютого, повідомила пресслужба Міністерства закордонних справ, передає УНН.

«8 лютого Україна увійшла до складу Комітету зі всесвітньої продовольчої безпеки ООН на його 47-й сесії у Римі. Комітет є міжнародною міжурядовою платформою співпраці країн задля гарантування світової продовольчої безпеки», - інформують в МЗС.

Як пояснюють дипломати, комітет підпорядковується Генеральній Асамблеї ООН через Економічну і Соціальну Раду ООН (ЕКОСОР) та Конференції Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

«Україна вже є гарантом продовольчої безпеки у багатьох країнах світу завдяки традиційно потужному продовольчому експорту. Входження до Комітету зі всесвітньої продовольчої безпеки ООН надає нашій державі додаткові можливості впливу на глобальну продовольчу політику. Україна надалі зміцнює роль гаранта світової продовольчої безпеки», – наголосив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Дипломат нагадав, що утвердження в ролі гаранта світової продовольчої безпеки жодним чином не повинно впливати на продовольчий баланс всередині нашої держави. На його думку, оскільки, за оцінками експертів, національним запасам продовольства нічого не загрожує, загроз ані для експорту, ані для внутрішнього споживання немає.

Комітет зі всесвітньої продовольчої безпеки ООН був заснований у 1974 році. Його Секретаріат розміщений у штаб-квартирі Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) у Римі.

У Комітеті обговорюються питання продовольчої безпеки та харчування на глобальному рівні, розробляє вказівки та рекомендації, які можуть ставати керівництвом до дій для країн в їхній роботі із забезпечення продовольчої безпеки і харчування.

Раніше Кулеба заявляв, що на тлі глобальної економічної кризи, викликаної пандемією коронавірусу, Україна здатна годувати весь світ і стати фактором глобальної продовольчої безпеки.

Ще на цю тему