Оголошені імена переможців конкурсу «Кримський інжир»

18:30 28.12.2020

В Києві оголосили імена 9 переможців третього літературного конкурсу «Qırım inciri / Кримський інжир». Твори фіналістів та переможців конкурсу можна послухати в соцмережі.

Про це повідомив «Кримський дім» на своїй сторінці у Facebook, пише Центр журналістських розслідувань.

«Кожна з цьогорічних інжирних нагород є унікальною та символізує неповторність творів та перекладів кожного автора!», – зазначають організатори конкурсу.

Переможцями третього конкурсу «Qırım inciri / Кримський інжир» стали:

- Проза українською мовою про Крим: Ірина Звонок «Місячне сяйво на морській воді»
- Проза кримськотатарською мовою: Зекіє Ісмаілова «Иште, бу!»
- Поезія українською мовою про Крим: Олег Коцарев «Намисто бризок Аузун-Узень»
- Поезія кримськотатарською мовою: Зульбіє Саттарова, добірка віршів
- Дитяча література про Крим: Лілія Муратова «Эмине, Мизёзя ве Ментарай»
- Переклад художнього твору з української на кримськотатарську: Тимур Куртумеров, Мамурє Чабанова, переклад твору Олександра Довженка «Україна в огні»
- Переклад художнього твору з кримськотатарської на українську: Інеса Доленник, переклад текстів Сєярє Кокче, Таіра Халілова та Ельмаз Бахшиш
- Спеціальна номінація «Слова свободи»: політв’язні з окупованого Криму Сервер Мустафаєв та Вадим Сірук, які були засуджені у так званій «справі кримських мусульман».
- Спеціальна нагорода «За внесок у розвиток кримськотатарської літератури»: Уріє Едемова/

Для всіх бажаючих організатори конкурсу влаштували читання творів фіналістів та переможців третього «Кримського інжиру». Трансляцію можна дивитись на сторінці Кримського дому у Facebook, а також на сторінці партнера конкурсу: Суспільне Крим.

Як повідомлялось, у 2020 році в літературному українсько-кримськотатарською конкурсі «Кримський інжир» взяли участь 125 авторів, які надіслали оригінальні твори і переклади. Всього надійшло 284 твори.

Перший письменницький конкурс «Кримський інжир» пройшов влітку 2018 року. Тоді на конкурс прийшло 244 роботи від 135 авторів з усієї України.


 

Ще на цю тему