Археологи знайшли на березі Чорного моря колодязь стародавнього монастиря

17:30 25.11.2020

Болгарські археологи виявили колодязь ранньохристиянського монастиря віком 1500 років. Він розташовувався на острові Святого Івана біля узбережжя чорноморського міста Созополь.

Монастир був побудований на місці храму Аполлона віком 2500 років.  

Колодязь, який виявили вчені, був сім метрів шириною і 7,8 метра завдовжки, товщина його стінок досягала одного метра. Дослідники визнають, що вже заглибилися на «значні» 4,8 метра, але ще не досягли дна колодязя.

У серпні 2010 року археологи знайшли тут мощі Івана Хрестителя. Вони складалися з фрагменту кістки черепа, щелепної кістки, пальця і зуба. Разом з тим, в 2012 році мощі були викрадені, і справа залишається незакритою досі.

Тепер же дослідникам вдалося знайти нові докази того, що острів Святого Івана був місцем цивілізованого життя ще в VI столітті до нашої ери. Це період, коли поселенці зі Стародавньої Греції заснували Аполлонію Понтику - попередницю сучасного Созополя.

Дослідники знайшли монастирський колодязь, який був побудований 1500 років тому на фундаменті джерела храму грецького бога сонця Аполлона. Приблизно в IV столітті він перетворився на ранньохристиянський монастир, в якому зберігалися мощі Івана Хрестителя.

«Цей священне джерело було тісно пов'язане з божеством Аполлоном. Тепер у нас є безліч археологічних фактів, що свідчать про те, що це людська цивілізація прийшла в ці місця ще 2600 років тому», – заявив керівник групи вчених Казимир Попконстантінов.

Вчені вважають, що колодязь був пов'язаний з ідеєю святої води, яка захищає і зцілює. За їхніми словами, монастир є «дійсно особливим», не тільки тому, що в ньому зберігали мощі Івана Хрестителя, а й тому, що він існував дуже довго. Монастирем користувалися протягом 12 століть.

Ще на цю тему