У МЗС починають новий етап взаємодії з партнерами по Кримській платформі

08:30 21.10.2020

У Міністерстві закордонних справ розпочали наступну стадію активної адвокації Кримської платформи, яка передбачає інформування міжнародних партнерів про деталі та субстантивну частину кампанії щодо Кримської платформи. 

Про це перша заступниця міністра Еміне Джапарова заявила 20 жовтня під час зустрічі із послом ЄС в Україні Матті Маасікасом, передає УНН із посиланням на пресслужбу МЗС.

«Фаза активної адвокації, яку вже фактично розпочало політичне керівництво держави, передбачає інформування наших міжнародних партнерів про деталі та субстантивну частину кампанії щодо Кримської платформи, ініційованої Президентом України», - зазначила вона.

Зазначається, що українська дипломатка розповіла, що Кримська платформа стане новим міжнародним форматом для підвищення ефективності та координації дій міжнародного співтовариства з деокупації Криму і захисту прав та інтересів кримчан, а також для формалізації та систематизації усіх наявних та нових форматів співпраці у цьому питанні.

«Платформа сприятиме зміцненню міжнародної політики невизнання спроби РФ анексувати Кримський півострів, створить додаткові можливості для більш оперативного реагування на зростаючі безпекові загрози внаслідок російської мілітаризації в Чорному та Азовському морях, дозволить консолідувати політичний тиск на Кремль, зокрема шляхом санкційних інструментів, а також протидіятиме подальшим грубим порушенням прав людини», - повідомила Джапарова.

Перша заступниця міністра подякувала Мааті Маасікасу за організацію найближчим часом у Представництві ЄС в Україні тематичного брифінгу для країн-членів ЄС, в рамках якого буде представлене детальне бачення діяльності платформи по лінії Євросоюзу. Еміне Джапарова також повідомила, що МЗС проводитиме подібні брифінги також й для партнерів України-не членів ЄС.

Відзначається, що Кримська платформа працюватиме на кількох рівнях. Перший — найвищий політичний рівень, до якого долучаться глави іноземних держав та урядів. Другий — рівень очільників зовнішньополітичних відомств та міністрів оборони. Третій — міжпарламентський рівень. І четвертий — рівень неурядових експертів.

Для посилення ефективності дій держави, а також для залучення додаткових інтелектуальних ресурсів у роботі платформи буде створена експертна мережа. Вона надаватиме інформаційно-аналітичну підтримку діяльності платформи та відіграватиме активну роль у забезпеченні її публічності. До участі в мережі планується запросити провідних українських та міжнародних експертів з кримської проблематики: представників громадських організацій, аналітичних та дослідницьких центрів, академічних установ.
 

Ще на цю тему