Греція і Туреччина обмінялися новими звинуваченнями через Східне Середземномор’я
Греція звинуватила Туреччину у тому, що їй не можна довіряти, через чергову відправку розвідувального судна в спірні води в Східному Середземномор'ї і організацію часткового відкриття покинутого курорту на етнічно розділеному Кіпрі.
Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на Kathimerini.
"Туреччина довела, що їй не можна довіряти. Всі ті, хто вірив, що Туреччина мала на увазі все, що вона сказала перед Європейським самітом 1-2 жовтня, тепер змінюють думку", - заявив офіційний представник уряду Греції Стеліос Петсас.
Раніше в понеділок Туреччина випустила морський консультативний висновок про те, що вона планує направити в цей регіон дослідницьке судно Oruc Reis, викликавши різку критику з боку Греції.
У відповідь на звинувачення Афін Анкара заявила, що у Греції немає права на протест щодо розвідувальних робіт на відстані 15 км від турецького узбережжя.
«Неприпустимо, щоб існувала опозиція проти нашої країни, яка має найдовшу берегову лінію в Східному Середземномор'ї і яка діє в 15 кілометрах від її материкової частини", - йдеться в заяві МЗС Туреччини. Відомство додало, що критика Греції є "необґрунтованими звинуваченнями, що не мають ніякого відношення до міжнародного права».
Як повідомлялося, лідери ЄС звинуватили Туреччину у порушенні міжнародного права через бурові роботи у Східному Середземномор’ї і заявили, що залишають за собою можливість запровадження санкцій.
Нагадаємо, 1 жовтня НАТО оголосив про створення двостороннього військового механізму для вирішення конфлікту між Грецією і Туреччиною в Східному Середземномор'ї.
Ще на цю тему
- 14.03.2023 Прем’єр Греції заявив про послаблення напруженості з Туреччиною
- 12.02.2023 Глава МЗС Греції відвідав "ворожу" Туреччину на знак підтримки
- 12.01.2023 Греція просить ЄС заборонити імпорт риби з Туреччини
- 08.01.2023 Эрдоган призвал Грецию «отказаться от антитурецких планов в Эгейском море»
- 20.12.2022 Греція й Туреччина провели таємні переговори у Брюсселі
- 12.12.2022 Ердоган лякає Грецію новими ракетами, які «можуть вдарити по Афінах»
- 08.12.2022 Греція відреагувала на військові погрози з боку Туреччини
- 27.10.2022 У Греції на тлі напруженості з Туреччиною заявили про готовність протистояти зовнішнім загрозам
- 24.10.2022 Глава МЗС Греції після візиту в Київ прирівняв ревізіонізм Туреччини до дій РФ в Україні
- 07.10.2022 Прем’єр Греції відповів на випади Ердогана, який де-факто погрожував Афінам силою
- 30.09.2022 Прем'єр Греції Міцотакіс пообіцяв ще більше збільшити військові витрати на тлі напруженості у відносинах із Туреччиною
- 25.09.2022 Туреччина звинуватила Грецію у перекиданні бронетехніки на острови з невоєнним статусом