Суд у Росії відмовився переглянути рішення про виселення ПЦУ з собору в Сімферополі
Верховний суд Росії відмовився переглянути рішення про виселення громади Православної церкви України з Кафедрального собору святих рівноапостольних князів Володимира і Ольги в Сімферополі.
Про це повідомив адвокат Сергій Заєць, передає Крим.Реалії.
«По суті це означає повну ліквідацію української православної громади в Криму. Формально це не є геноцидом, але межує з ним. Росія знищує ще одну українську релігійно-культурну спільноту й продовжує зачистку Криму від всього українського», – написав адвокат у Facebook.
Російська влада в Криму направила припис про «звільнення приміщень» Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі, в якому проходили богослужіння УПЦ Київського патріархату (нині ПЦУ).
У російському Міністерстві майна Криму пояснили вимогу покинути будівлю Кафедрального собору в Сімферополі закінченням терміну дії договору з єпархією УПЦ КП, яка перейшла в створену Православну церкву України.
Кабінет міністрів України повторно ухвалив проєкт постанови Верховної Ради України щодо захисту Православної церкви України в анексованому Криму. Раніше цей проєкт постанови вже схвалювався минулим Кабінетом міністрів України на чолі з Олексієм Гончаруком, але був відкликаний процедурними нормами через зміну уряду.
Архієпископ Климент вважає, що постанова українського уряду допоможе зберегти Кафедральний собор святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі завдяки «поширенню відповідальності держави за громадян України, які залишилися в Криму».
Собор Володимира і Ольги Православної церкви України в Сімферополі
У Кафедральному соборі святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі проводить богослужіння громада Кримської єпархії УПЦ КП, яка перейшла в Православну церкву України (ПЦУ).
Російське Міністерство майнових і земельних відносин Криму в лютому 2019 року зажадало звільнити будівлю собору, пояснивши це закінченням терміну дії договору з Кримською єпархією УПЦ КП.
Підконтрольний Росії Арбітражний суд Криму 28 червня зобов'язав передати в користування російського Мінмайна Криму приміщення собору. Архієпископ Кримської єпархії Православної церкви України Климент повідомив, що оскаржуватиме це рішення.
У середині червня в будівлі храму почалися будівельні роботи, ініційовані Мінмайна Криму та без узгодження з Кримською єпархією.
Ще на цю тему
- 20.04.2021 В окупованому Криму відбулося перше засідання суду по суті у справі обвинуваченого у «державній зраді» Яцкіна
- 20.04.2021 Дев’ять країн-учасниць ПАРЄ закликали Росію припинити мілітаризацію Криму та блокування Керченської протоки
- 20.04.2021 У президента Зеленского обсудили саммит «Крымской платформы» с замгоссекретаря США МакДональд
- 19.04.2021 Кориневич про ситуацію в Азовському морі: Чергове грубе порушення Росією міжнародного права
- 19.04.2021 Шойгу признал, что «референдум» в Крыму в 2014 году прошел под дулами автоматов ВС РФ
- 19.04.2021 ЄС : Росія порушує міжнародне право блокуючи судноплавство в Чорному та Азовському морях
- 16.04.2021 Незаконный призыв: оккупанты отправили первую партию севастопольцев в армию РФ
- 16.04.2021 Україна продемонструвала чудову стриманість перед лицем залякування і агресії з боку Росії – Квін
- 16.04.2021 Президент Європейської ради Мішель планує приїхати на саміт «Кримської платформи»
- 16.04.2021 Крим став джерелом небезпеки для всього регіону Чорного моря
- 16.04.2021 Кремль заявив, що Туреччину «можна переконати у правильності» окупації Криму, але не Україну
- 16.04.2021 СБУ проведе в Одеській області триденні антитерористичні навчання: можливе введення особливого режиму