Суд у Росії відмовився переглянути рішення про виселення ПЦУ з собору в Сімферополі
Верховний суд Росії відмовився переглянути рішення про виселення громади Православної церкви України з Кафедрального собору святих рівноапостольних князів Володимира і Ольги в Сімферополі.
Про це повідомив адвокат Сергій Заєць, передає Крим.Реалії.
«По суті це означає повну ліквідацію української православної громади в Криму. Формально це не є геноцидом, але межує з ним. Росія знищує ще одну українську релігійно-культурну спільноту й продовжує зачистку Криму від всього українського», – написав адвокат у Facebook.
Російська влада в Криму направила припис про «звільнення приміщень» Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі, в якому проходили богослужіння УПЦ Київського патріархату (нині ПЦУ).
У російському Міністерстві майна Криму пояснили вимогу покинути будівлю Кафедрального собору в Сімферополі закінченням терміну дії договору з єпархією УПЦ КП, яка перейшла в створену Православну церкву України.
Кабінет міністрів України повторно ухвалив проєкт постанови Верховної Ради України щодо захисту Православної церкви України в анексованому Криму. Раніше цей проєкт постанови вже схвалювався минулим Кабінетом міністрів України на чолі з Олексієм Гончаруком, але був відкликаний процедурними нормами через зміну уряду.
Архієпископ Климент вважає, що постанова українського уряду допоможе зберегти Кафедральний собор святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі завдяки «поширенню відповідальності держави за громадян України, які залишилися в Криму».
Собор Володимира і Ольги Православної церкви України в Сімферополі
У Кафедральному соборі святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі проводить богослужіння громада Кримської єпархії УПЦ КП, яка перейшла в Православну церкву України (ПЦУ).
Російське Міністерство майнових і земельних відносин Криму в лютому 2019 року зажадало звільнити будівлю собору, пояснивши це закінченням терміну дії договору з Кримською єпархією УПЦ КП.
Підконтрольний Росії Арбітражний суд Криму 28 червня зобов'язав передати в користування російського Мінмайна Криму приміщення собору. Архієпископ Кримської єпархії Православної церкви України Климент повідомив, що оскаржуватиме це рішення.
У середині червня в будівлі храму почалися будівельні роботи, ініційовані Мінмайна Криму та без узгодження з Кримською єпархією.
Ще на цю тему
- 20.09.2024 В окупованому Криму почалася нова хвиля російських фільтраційних заходів – Центр нацспротиву
- 23.08.2024 Окупанти готуються до «місцевих виборів» в Криму – ЦНС
- 06.08.2024 У Криму другий за два дні підконтрольний РФ міністр пішов у відставку
- 16.07.2024 В Україні повідомили про підозру у катуванні людей двом ФСБшникам із Криму
- 04.07.2024 Оккупанты заочно приговорили к 21 году лишения свободы жителя Ялты, который с 2022 года воюет в рядах ВСУ
- 04.07.2024 Російський суд засудив жителя Криму до 16 років за нібито підготовку підриву залізниці
- 26.06.2024 Окупанти у Криму засудили до 17 років увʼязнення двох українських прикордонників з «Азовсталі»
- 14.06.2024 За матеріалами СБУ підозру отримав «омбудсмен» окупованого Криму
- 10.06.2024 Оккупанты насчитали 14 трлн рублей «ущерба» Крыму от «водной и энергетической блокад со стороны Украины»
- 22.05.2024 Вченому з Ялти окупанти безстроково заборонили в'їзд до Криму – КПГ
- 21.05.2024 На окупованих теріторіях взялися навчати українських дітей «російських цінностей»
- 09.05.2024 З кримським політв'язнем Богданом Зізою три місяці немає зв'язку — сестра активіста