Суд у Росії відмовився переглянути рішення про виселення ПЦУ з собору в Сімферополі
Верховний суд Росії відмовився переглянути рішення про виселення громади Православної церкви України з Кафедрального собору святих рівноапостольних князів Володимира і Ольги в Сімферополі.
Про це повідомив адвокат Сергій Заєць, передає Крим.Реалії.
«По суті це означає повну ліквідацію української православної громади в Криму. Формально це не є геноцидом, але межує з ним. Росія знищує ще одну українську релігійно-культурну спільноту й продовжує зачистку Криму від всього українського», – написав адвокат у Facebook.
Російська влада в Криму направила припис про «звільнення приміщень» Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі, в якому проходили богослужіння УПЦ Київського патріархату (нині ПЦУ).
У російському Міністерстві майна Криму пояснили вимогу покинути будівлю Кафедрального собору в Сімферополі закінченням терміну дії договору з єпархією УПЦ КП, яка перейшла в створену Православну церкву України.
Кабінет міністрів України повторно ухвалив проєкт постанови Верховної Ради України щодо захисту Православної церкви України в анексованому Криму. Раніше цей проєкт постанови вже схвалювався минулим Кабінетом міністрів України на чолі з Олексієм Гончаруком, але був відкликаний процедурними нормами через зміну уряду.
Архієпископ Климент вважає, що постанова українського уряду допоможе зберегти Кафедральний собор святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі завдяки «поширенню відповідальності держави за громадян України, які залишилися в Криму».
Собор Володимира і Ольги Православної церкви України в Сімферополі
У Кафедральному соборі святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі проводить богослужіння громада Кримської єпархії УПЦ КП, яка перейшла в Православну церкву України (ПЦУ).
Російське Міністерство майнових і земельних відносин Криму в лютому 2019 року зажадало звільнити будівлю собору, пояснивши це закінченням терміну дії договору з Кримською єпархією УПЦ КП.
Підконтрольний Росії Арбітражний суд Криму 28 червня зобов'язав передати в користування російського Мінмайна Криму приміщення собору. Архієпископ Кримської єпархії Православної церкви України Климент повідомив, що оскаржуватиме це рішення.
У середині червня в будівлі храму почалися будівельні роботи, ініційовані Мінмайна Криму та без узгодження з Кримською єпархією.
Ще на цю тему
- 31.05.2022 Оккупанты организовали в Крыму фейковый «балканский форум»
- 27.05.2022 В Крыму продлили до 10 июня высокий уровень «террористической опасности»
- 13.05.2022 Названо імена 10 колишніх українських суддів, які виносять вироки політв'язням у Криму
- 05.05.2022 В окупованому Криму до «судів» направили вже 36 справ про «дискредитацію російської армії»
- 05.05.2022 Российские туристы не хотят ехать в оккупированный Крым
- 30.04.2022 В Симферополе открыли выставку «НАТО. Хроника жестокости»
- 29.04.2022 У Криму окупанти провели з початку року десятки арештів і затримань - правозахисники
- 29.04.2022 Суд в рф оголосив новий вирок «кримському диверсанту» Штиблікову
- 25.04.2022 Зеленський змінив свого постійного представника в АР Крим
- 15.04.2022 Ялтинский экономический форум отложили из-за «нестабильной международной ситуации»
- 14.04.2022 В состав Постоянного Форума ООН по коренным народам избрали крымчанина Сулеймана Мамутова
- 09.04.2022 «Суд» у Криму засудив ексзаступника постпреда Президента України в АРК до 8 років колонії