Путін готує росіян до війни? Центробанк РФ зробив дивне повідомлення
Центральний банк країни-агресорки нагадав росіянам, що в умовах війни буде проведена мобілізація заощаджень населення.
Зокрема, ще 30 червня російський центробанк на своїй сторінці в Facebook написав, що зняття готівки з рахунків «було обмежено у перші дні Великої вітчизняної війни», тобто у 1941 році, передає Главком.
Держава «мобілізувала кошти населення», пояснив регулятор, щоб поповнити бюджет і обмежити грошову емісію - тобто включення на повну потужність друкарського верстату.
Що цікаво, цей пост вже переписано, й на його місці з’явився інший текст: «Тут був пост на тему фінансів під час Великої вітчизняної війни. На жаль, багато неправильно його трактували. Щоб уникнути подальших домислів, ми видалили цей пост. Приносимо вибачення за невдалий текст».
Тим часом коментатори пишуть, що «інтернет все пам'ятає». «Спасибі, що оголосили задуми наших чинуш, піду знімати вклад, те, що від нього залишилося хоч зніму!», «Ну й до чого ця інфа? За війною скучили?», - йдеться у коментарях під постом.
В оригіналі «історичного екскурсу» у часи Другої світової російський центробанк також писав, що під час війни «для громадян був введений військовий податок, податок на бездітних і самотніх, підвищені сільськогосподарський і прибутковий податки». Відпустки були скасовані, компенсація за них перераховувалася на вклади і також була заморожена.
До війни надходження до держбюджету від податків і позик населення СРСР становили 10-12% доходів бюджету, за чотири роки війни населення забезпечило близько третини всіх доходів країни, сплативши дві третини витрат військового бюджету, зазначає центробанк РФ.
«Якщо в 1940 році бюджет витрачав на всі заходи із обслуговування населення більше, ніж отримував з нього доходів, то в 1943 році державний бюджет вилучив у населення доходів більше, ніж фактично на нього витратив», - цитує регулятор аналітичну записку центральної бухгалтерії Держбанку СРСР від 28 серпня 1944 року.
«Поряд з примусовими антиінфляційними заходами держава вела широку пропаганду добровільного збору коштів за допомогою грошово-речових лотерей і державних позик. У створений Фонд фронту громадяни несли особисті заощадження, золото, коштовності і навіть худобу», - розповідає центробанк РФ.
При цьому польові установи Держбанку СРСР організували на фронті залучення у внески коштів військовослужбовців і безготівкові розрахунки, що дозволило державі заощадити значні суми готівки.
Нагадаємо, що у Росії Центральна виборча комісії обробила 100% бюлетенів після голосування за внесення правок у Конституцію Росії.
Ще на цю тему
- 18.12.2020 Крупнейший банк Северной Европы уходит из России
- 17.06.2020 Российские банкиры просят правительство не переходить на отечественное ПО и IT-оборудование: нет современных технологий
- 08.05.2020 Группа ВТБ приобрела долю в зерновом терминале «Тамань» за 61 млн евро
- 09.04.2020 Низка ЗМІ заявили про повернення кредитування ЄБРР у РФ. Банк спростовує
- 08.04.2020 Золотая лихорадка: Госбанки тоннами вывозят золото из России
- 27.03.2020 Резервы ЦБ РФ рухнули рекордно с 2008 года
- 23.03.2020 Український бізнесмен продав зерновий термінал в Тамані російському банку
- 11.11.2019 Верховний Суд зняв заборону на примусовий продаж "дочки" російського банку
- 11.11.2019 Россияне за месяц забрали из Сбербанка почти 80 млрд рублей
- 07.11.2019 Промсвязьбанку может быть передано около 70% средств госзаказа российской "оборонки"
- 01.11.2019 Импортозамещение: Российским банкам и нефтяным компаниям запретят использовать иностранное ПО
- 24.10.2019 ВТБ рассчитывает до конца года выкупить долю украинского агрохолдинга в терминале Тамань