У Туреччині підняли кримськотатарські прапори в пам'ять про жертв геноциду

09:30 18.05.2020

До Дня вшанування жертв політичних репресій та Дня вшанування жертв геноциду кримськотатарського народу, які припадають на 17 та 18 травня, на низці будівель у Туреччині з'явились кримськотатарські прапори.

Так, прапор вивісило посольство України в Туреччині на будівлі дипвідомства в у столиці країни, Анкарі. Про це посольство повідомило на власній сторінці у Twitter, пише ZN,UA.

"Пам'ять про злочинну депортацію сталінським режимом кримських татар в 1944 році досі віддає страшним болем у наших серцях, який ми поділяємо з кримськотатарським народом. На знак солідарності над нашим посольством у ці дні розміщений кримськотатарський прапор із траурною стрічкою", – вказано у повідомленні посольства.

Посол України в Туреччині Андрій Сибіга також зазначив, що таким чином також вшанували пам'ять загиблих у Стамбулі та в Анталії.

Українські дипломати також вшанували память загиблих - президент України відвідав "Биківнянські могили", де разом з главою Офісу президента Андрієм Єрмаком взяв участь у заходах до Дня пам'яті жертв політичних репресій. Міністерство закордонних справ України нагадали про те, що російська агресія знов повернула в Україну політичні репресії.

У березні 2018 року Верховна Рада внесла зміни у законодавство про реабілітацію жертв репресій комуністичного режиму. Закон відновлює права осіб, які були засуджені у позасудовому порядку, а також засуджені за діяння, які не вважаються злочинами в цивілізованому суспільстві. Однак, на думку деяких правозахисників, уважний аналіз визначення репресій і нових процедур надання статусу реабілітованих змушує вимагати перегляду цього закону.

Ще на цю тему