Білорусь сподівається з березня отримувати нафту через "Одеса — Броди"
Поставки нафти до Білорусі нафтопроводом Одеса - Броди можуть початися вже в березні.
Про це 25 лютого повідомляє держагентство БілТА з посиланням на заступника голови концерну "Білнафтохім" Володимира Сизова, передає Укрінформ.
"Ведеться робота по закупівлі альтернативної нафти з використанням південного маршруту, з української території. Поставки по Одеса - Броди почнуться найближчим часом, в березні. Обсяг - кілька танкерів", - розповів Сизов.
За його словами, трубопровідна інфраструктура (нафтопровід Одеса - Броди) буде використовуватися як найекономічніший, швидкий і надійний транспорт.
При цьому Сизов не уточнив, яка саме країна може виступити постачальником.
"Ми ведемо роботу з придбання ресурсів в Чорному морі. Є можливість придбання ресурсів як виробництва азербайджанської компанії, так і виробника з Російської Федерації", - додав він.
Обсяг постачання нафтопроводом Одеса - Броди буде визначено, виходячи із залишків ресурсів на НПЗ і факту поставки нафти залізничним і трубопровідним транспортом з Росії, пояснив заступник голови Білнафтохіму.
Як повідомлялося, з 1 січня Росія припинила постачати нафту в Білорусь через розбіжності щодо ціни на сировину. Тоді уряд і нафтопереробні заводи почали пошуки альтернативних маршрутів поставок, в тому числі з України, Польщі, країн Балтії, Казахстану та Азербайджану.
У січні в Клайпедський порт прийшло судно з 86 тис. тонн норвезької нафти для Білорусі. Нафта сорту Johan Sverdrup була призначена для переробки на ВАТ "Нафтан" і доставлялася в Білорусь залізничним транспортом.
20 лютого у "Білнафтохімі" повідомили, що Білорусь купила через трейдерів 160 тис. тонн російської нафти без премії з перевалкою у Литві. Прибуття двох танкерів з нафтою в порт Клайпеди очікується у березні.
Ще на цю тему
- 12.06.2026 В Европарламенте поддержали идею поставок каспийской нефти через «Броды — Дружбу»
- 12.06.2026 Итальянский евродепутат предлагает рассмотреть маршрут Одесса — Броды для замены российской нефти в ЕС
- 25.05.2026 Нефтепровод Одесса—Броды может стать частью альтернативной логистики для ЕС – депутат Дании
- 22.04.2026 Угорщина підтвердила відновлення транзиту російської нафти через "Дружбу"
- 04.03.2026 Угорщина й Словаччина знов поскаржилися на відмову України запустити нафтопровід «Дружба»
- 27.02.2026 Орбан і Фіцо створять слідчу комісію щодо "Дружби" і просять Зеленського її пустити
- 26.02.2026 У ЄС розповіли про результат наради з Угорщиною та Словаччиною щодо нафтопроводу «Дружба»
- 25.02.2026 Україна надіслала ЄС позицію про нафтопровід "Дружба": "ультиматуми неприпустимі"
- 20.02.2026 Єврокомісія скликає екстрене засідання Координаційної групи з нафти щодо нафтопроводу «Дружба»
- 20.07.2024 Україна продовжує транзит російської нафти до ЄС, обмеження стосуються лише «Лукойлу» – Укртранснафта
- 28.07.2022 Незаконний імпорт нафтопродуктів і «стежка» до Медведчука: судитимуть 14 митників
- 03.09.2021 По нефтепроводу Одесса-Кременчуг потекла британская нефть