Росія погодилася виплатити Україні газовий борг у 3 млрд доларів, - Reuters

13:45 20.12.2019

Росія запропонувала виплатити Україні близько 3 млрд доларів за рішенням Стокгольмського арбітражу, щоб покласти край судовим розглядам.

Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на джерело, близьке до переговорів, передає  РБК-Україна.

Міненерго Росії і "Газпром" не відповіли на запити агентства про коментарі. Міністерство енергетики України і "Нафтогаз" від коментарів відмовилися.

У той же час російські ЗМІ з посиланням на джерело в російській делегації повідомляють, що виплата "Газпромом" 3 млрд доларів "Нафтогазу" буде однією з умов пакетної угоди щодо газу між Росією і Україною.

Нагадаємо, під час газових переговорів у Берліні, які відбулися 19 грудня, Україна і Російська Федерація досягли принципової угоди щодо транзиту. За словами віце-президента Єврокомісії Мароша Шефчовича, угоду про продовження транзиту газу було досягнуто по всіх елементах.

У той же час переговори щодо газу між Україною і Росією тривають 20 грудня.

Відзначимо, 20 грудня відбудеться засідання уряду України, на якому буде обговорюватися питання транзиту газу з Російської Федерації.

 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж виніс рішення за позовом "Нафтогазу" проти "Газпрому", згідно з яким російський газовий монополіст повинен виплатити українській стороні 2,6 млрд доларів компенсації за недопоставлений обсяг транзитного газу. З урахуванням відсотків борг вже виріс до 3 млрд доларів.

Ще на цю тему