ЗМІ: Ахметов все ще зберігає контроль над туристичним бізнесом в Криму
Найбагатша людина України Рінат Ахметов зберігає контроль над дитячим табором "Берег", санаторієм "Ай-Даніль" і резиденцією "Новий Кучук-Кой" в анексованому Криму в обхід санкцій Євросоюзу.
Про це стало відомо під час спільного розслідування "Настоящего Времени" і антикорупційного проекту "Муніципальний сканер". Розслідування, яке велося майже два роки, отримало назву "Кримський архів", пише Економічна правда.
Санаторій "Ай-Даніль" контролює колишній менеджер маріупольського заводу ім. Ілліча (який належить Ахметову). Це підприємство сфери відпочинку регулярно укладає державні контракти з компаніями, які знаходяться під персональними санкціями ЄС (наприклад, з "дочками" російської "Транснєфті", яка з 2014 року знаходиться під санкціями ЄС і США), йдеться в розслідуванні.
Сам санаторій зареєстрували в російському реєстрі через лондонську компанію в жовтні 2014 року – через кілька місяців після введення санкцій.
Резиденція "Новий Кучук-Кой" після анексії стала належати тільки-но зареєстрованій ТОВ "Старвіста Крим" – її кінцевим бенефіціаром через кілька кіпрських компаній також є Рінат Ахметов.
Через те, що власники побудували на території резиденції басейн і будинок, що заборонено через статус земель, що знаходяться під охороною, російська адміністрація в Криму завела на компанію справу.
Також Ахметов як і раніше контролює другий за розміром після "Артека" дитячий табір "Берег", виявили журналісти. ТОВ "ДОЛ "Берег" зареєструвалося в російському реєстрі в 2015 році, а належить через кілька кіпрських і українську компанії також Ахметову.
З 2016 року ТОВ "ДОЛ "Берег" уклало п'ять держконтрактів з підконтрольними Росії структурами – Міністерством освіти Криму та Управлінням молоді Сімферополя. Загальна сума контрактів – майже 120 мільйонів російських рублів, тобто 1,8 млн доларів за нинішнім курсом.
Кіпрська влада по суті на запит видання про можливе порушення санкцій не відповіли і порадили звернутися до компанії безпосередньо. У холдингу Ахметова SCM наполягають, що бізнесмен не має відношення до цих об'єктів, тому що їх "націоналізувала Росія".
Але інформація в документах це не підтверджує. У дитячому таборі "Берег" "Настоящему Времени" підтвердили, що Ахметов не переставав зберігати контроль над компанією і ніякої "тимчасової адміністрації" в цю бізнес-структуру російська влада анексованого Криму не призначала.
Ще на цю тему
- 20.09.2024 В окупованому Криму почалася нова хвиля російських фільтраційних заходів – Центр нацспротиву
- 23.08.2024 Окупанти готуються до «місцевих виборів» в Криму – ЦНС
- 06.08.2024 У Криму другий за два дні підконтрольний РФ міністр пішов у відставку
- 16.07.2024 В Україні повідомили про підозру у катуванні людей двом ФСБшникам із Криму
- 04.07.2024 Оккупанты заочно приговорили к 21 году лишения свободы жителя Ялты, который с 2022 года воюет в рядах ВСУ
- 04.07.2024 Російський суд засудив жителя Криму до 16 років за нібито підготовку підриву залізниці
- 26.06.2024 Окупанти у Криму засудили до 17 років увʼязнення двох українських прикордонників з «Азовсталі»
- 14.06.2024 За матеріалами СБУ підозру отримав «омбудсмен» окупованого Криму
- 10.06.2024 Оккупанты насчитали 14 трлн рублей «ущерба» Крыму от «водной и энергетической блокад со стороны Украины»
- 22.05.2024 Вченому з Ялти окупанти безстроково заборонили в'їзд до Криму – КПГ
- 21.05.2024 На окупованих теріторіях взялися навчати українських дітей «російських цінностей»
- 09.05.2024 З кримським політв'язнем Богданом Зізою три місяці немає зв'язку — сестра активіста