Нафтогаз відповів Газпрому на пропозицію щодо транзиту
Новий контракт на транзит російського газу через Україну після 2019 року необхідно продовжити обговорювати у тристоронньому форматі за участю Єврокомісії.
Про це йдеться в офіційній відповіді НАК Нафтогаз України Газпрому, повідомив виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко, пише Лига.net.
"У відповіді зазначено, що сторони повинні продовжувати обговорювати продовження транзиту за європейськими правилами в тристоронньому форматі за участю Єврокомісії", - написав він у Facebook.
У Нафтогазі відзначили, що, завдяки ефективній роботі українського уряду щодо відділення оператора газотранспортної системи (ГТС) від Нафтогазу і впровадження європейських правил в Україні, Газпром тепер має можливість укласти новий довгостроковий транзитний контракт за цими правилами.
Якщо Газпром розглядає свою пропозицію як варіант на випадок надзвичайної ситуації, тобто якщо Газпром не встигне укласти довгостроковий контракт на транзит, то такий варіант все одно повинен відповідати українському законодавству та європейським правилам, додають у Нафтогазі.
"Ми дотримуємося конструктивної і неконфронтаційної позиції, і тому у відповідь на пропозицію Газпрому ми нагадали про інші варіанти запобігання негативних наслідків надзвичайних ситуацій, такі як передача газу на кордоні Україна-РФ і операції "своп", які при цьому б відповідали законодавству України і європейським правилам", - пише Вітренко.
У Нафтогазі також розповіли про своє бачення мирової за Стокгольмськими арбітражами.
"Ми готові конструктивно розглядати пропозиції Газпрому щодо виконання рішень Стокгольмського арбітражу та відповідної мирової угоди. На сьогоднішній день із остаточного та обов'язкового для виконання рішення Стокгольмського арбітражу... Газпром повинен заплатити Нафтогазу приблизно $3 млрд. Нас влаштовують кошти, але, якщо Газпром хоче сплатити цей борг поставками газу, ми готові розглянути таку пропозицію", - повідомив Вітренко.
З приводу інших суперечок між компаніями (скарга до Єврокомісії на монополію Газпрому на ринку ЄС, штраф АМКУ) в Нафтогазі відзначили, що вони не повинні вплинути на новий контракт, оскільки він буде укладатися з незалежним, від'єднаним від Нафтогазу, оператором ГТС.
Ще на цю тему
- 27.11.2020 Україна зможе добитися перенесення точок передачі газу «Газпрому» на кордон із РФ у співпраці з Єврокомісією
- 27.11.2020 Розробка чорноморського шельфу: Коболєв повідомив про перші кроки України та загрозу від РФ
- 02.07.2020 Меркель: Німеччина вважає за потрібне реалізувати "Північний потік-2", Україна повинна зберегти роль транзитера газу
- 15.04.2020 Витренко рассказал детали новых требований "Нафтогазу" к "Газпрому"
- 10.01.2020 "Нафтогаз" подає нові позови проти Росії до суду Гааги
- 24.12.2019 Нафтогаз та Газпром проведуть 26 грудня зустріч для узгодження умов договору щодо транзиту
- 20.12.2019 Росія погодилася виплатити Україні газовий борг у 3 млрд доларів, - Reuters
- 10.12.2019 Президент України заявив, що питання транзиту газу «розблоковане»
- 09.12.2019 "Нафтогаз" не відмовиться від вимог до "Газпрому" у Стокгольмському арбітражі – ЗМІ
- 02.12.2019 Вітренко анонсував слухання в Амстердамі щодо стягнення з Газпрому $3 мільярдів
- 26.11.2019 Нафтогаз відповів Газпрому на пропозицію щодо транзиту газу
- 20.11.2019 Росія запропонувала Україні купувати 15 млрд кубометрів газу на рік