Меджліс: Депортацію кримських татар треба визнати геноцидом у судовому порядку
Необхідно організувати відкриту громадську дискусію на тему - що необхідно зробити, щоб судові органи визнали депортацію кримськотатарського народу актом геноциду.
Про це в Укрінформі в ході Круглого столу "75-річчя депортації кримськотатарського народу: наслідки і перспектива визнання актом геноциду судовими органами України" сказав голова правління Кримськотатарського Ресурсного центру, член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв.
"Напередодні 75-річчя депортації кримськотатарського народу ми хочемо організувати відкриту дискусію для того, щоб подумати, як необхідно діяти і що зробити всім разом - політикам, громадським діячам, юристам і історикам - для того, щоб депортація кримськотатарського народу 1944 року була визнана геноцидом саме судовими органами", - сказав Барієв.
За його словами, цього року Латвія вже створила прецедент, ухваливши рішення про визнання депортації кримських татар геноцидом.
"Перша іноземна держава Латвія вже визнала депортацію кримськотатарського народу геноцидом. 9 травня сейм Латвії ухвалив таке рішення", - повідомив член Меджлісу.
За його словами, правозахисники і громадські активісти продовжать роботу в даному напрямку з такими країнами, як Литва, Естонія, Польща і Німеччина.
"У ці дні лідер кримськотатарського народу перебуває в Канаді, і є надія, що там теж депортація кримських татар буде визнана геноцидом", - зазначив Барієв.
Водночас, він вважає, що "найважливішим фактором для того, щоб депортація була визнана геноцидом в усьому світі, є рішення про це в представницькому і законодавчому органі України - Верховній Раді України".
"Дане рішення було ухвалене 12 листопада 2015 року... Тепер наше завдання - втілити в життя це рішення в судовому порядку", - резюмував член Меджлісу.
Як повідомляв Укрінформ, парламент Канади в четвер запланував голосування за постанову про визнання депортації кримських татар актом геноциду. У разі ухвалення постанови 18 травня в Канаді буде проголошено днем пам'яті депортації кримських татар.
Як повідомлялося, 18 травня 1944 року почалася насильницька депортація з Криму в Середню Азію кримських татар. Загалом було депортовано понад 180 тисяч осіб.
Згідно з постановою Верховної Ради України, день 18 травня оголошено Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
Нагадаєм, Сейм Латвії ухвалив заяву з нагоди 75-річчя депортації кримських татар, у якій ідеться, що радянська влада здійснила геноцид стосовно кримськотатарського народу.
Ще на цю тему
- 12.07.2024 Сейм Польщі визнав геноцидом депортацію кримських татар Радянським Союзом
- 18.05.2024 В ПАСЕ призвали признать депортацию крымских татар актом геноцида – представительство президента Украины в АРК
- 26.04.2024 Кабмин Украины создал оргкомитет по подготовке мероприятий ко Дню памяти жертв геноцида крымскотатарского народа
- 06.12.2023 В Киеве покажут фильм «Крымский караван» о проблемах крымских татар во время российской мобилизации
- 20.11.2023 Суд в России оставил под стражей четырех фигурантов «дела крымских мусульман»
- 18.05.2023 Україна робить усе можливе задля звільнення Криму та перемоги над російським агресором – Президент на зустрічі з представниками Меджлісу кримськотатарського народу
- 01.05.2023 Чехія має розглянути питання щодо визнання депортації кримських татар геноцидом – президент
- 19.05.2022 Канадський парламент визнав геноцидом депортацію кримських татар
- 29.07.2021 Наслідком депортації кримських татар стала смертність та знищення культури – учений
- 29.06.2021 У Раді відкрилася виставка на честь річниці відновлення Курултаю
- 21.05.2021 У Меджлісі відреагували на вилучення згадки про геноцид кримських татар із заяви ЄС в ОБСЄ
- 18.05.2021 Річниця депортації. Страшні цифри і факти про геноцид, що знищив майже половину кримськотатарського народу