Оприлюднено резолюцію щодо свободи релігії в окупованому Криму та на Донбасі

20:01 14.05.2019

Припинити жорстокі переслідування віруючих різних конфесій, інспірованих окупаційною владою Росії та відновити релігійну свободу дозволить повна деокупація українських територій Криму та Донбасу. 

Про це заявили учасники Круглого столу з релігійної свободи в Україні у Резолюції, яку оприлюднили сьогодні, 14 травня, повідомляє Інститут релігійної свободи, передає УНН.

У Резолюції йдеться, що окупаційна влада в Криму не визнає свободу релігії, а розглядає її як колективну категорію, що залежить від рівня лояльності до російської влади. Відтак російські силові органи в Криму продовжують переслідувати мусульман з-поміж кримських татар, Православну Церкву України, Українську Греко-Католицьку Церкву, Свідків Єгови та окремі євангельські церкви України.

“Окупація Криму призвела до численних порушень свободи релігії. Примусово запроваджене російське законодавство широко застосовується для переслідування релігійних громад та окремих віруючих. Так зване антиекстремістське законодавство Росії суперечить міжнародним стандартам і використовується для безпідставних звинувачень та переслідувань віруючих і релігійних громад”, — наголошується у документі.

Ще на цю тему