71 літак із 12 російських авіакомпаній здійснював рейси до окупованого Криму 6 червня

6 червня 2018 року, за даними моніторингової групи BSNews і «Майдану закордонних справ», до аеропорту Сімферополя, єдиного в анексованому Криму, прибув щонайменше 71 пасажирський авіалайнер (рейс)*.

З 2 червня 2018 року до аеропорту Сімферополя здійснює регулярні рейси новостворена російська авіакомпанія «Азимут» із базуванням у Ростові.

* На деяких повітряних суднах рейси здійснюють дві авіакомпанії водночас. Такі польоти за напрямками ми класифікуємо як один.

Авіакомпанія «Аерофлот» виконала 20 рейсів до Сімферополя.

Авіакомпанія «Уральські авіалінії» виконала 16 рейсів, «Росія» - 10 рейсів.

9 рейсів виконала авіакомпанія «Nordwind Airlines». По 8 рейсів на рахунку авіакомпаній «Глобус» і «S7 Airlines».

7 рейсів виконала авіакомпанія «Red Wings». 6 рейсів на рахунку авіакомпанії «NordAvia», 5 рейсів - «Ікар(Pegas)».

4 рейси виконала авіакомпанія «Ямал», 2 рейси - «Азимут».

1 рейс на рахунку авіакомпанії «Якутія».

38 рейсів здійснювалися за маршрутом Москва-Сімферополь, 10 рейсів - Cанкт-Петербург-Сімферополь.

3 рейси прилетіли з Красноярська. 2 рейси прибули з Єкатеринбурга, по 1 рейсу - із Сочі, Пермі, Омська, Тюмені, Челябінська, Нижньовартовська, Новосибірська, Ростова, Волгограду, Оренбурга, Нижнього Новгороду, Краснодару, Уфи, Мінеральних Вод, Сургута, Іваново, Казані, Чебоксарів.  

***

Своїми польотами до Криму ці авіакомпанії й екіпажі літаків порушили статтю 332-1 Кримінального кодексу України:

"Стаття 332-1. Порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї

1. Порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї з метою заподіяння шкоди інтересам держави - караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією транспортних засобів.

2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням службового становища, - караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією транспортних засобів.

3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою, - караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією транспортних засобів"...

Редакція BSNews і Майдан закордонних справ (Київ) звертає увагу правоохоронних органів на необхідність реагування на факти порушення правового режиму окупованої території:

BSNews і «Майдан закордонних справ» внесли ці авіакомпанії та відповідні літаки до «чорного списку» порушників режиму тимчасово окупованої території України.

Це означає, що ми здійснюємо посилений моніторинг щодо цих авіакомпаній і конкретних повітряних суден, та інші дії за адміністративними, дипломатичними, авіаційними і правовими каналами. Звертаємо увагу, що, як і з питань аналогічних порушень з боку морських суден, ці дії мають дуже хороші перспективи.

Ми запрошуємо читачів BSNews брати активну участь у проекті «Чорний список» не лише у сфері морського, а й авіаційного транспорту.

Зокрема, ми просимо волонтерів продовжувати здійснювати детальний облік бортових номерів конкретних авіалайнерів для подальшого спрямування їх до Міжнародної організації повітряного транспорту ООН (ICAO) з метою заборони не лише авіакомпаніям, а й цим конкретним повітряним суднам на здійснення польотів до аеропортів цивілізованих країн.

Ще на цю тему