У Румунії продовжуються багатотисячні антиурядові протести / Відео

13:50 18.12.2017

Багатотисячні акції протесту пройшли в неділю, 17 грудня, увечері у багатьох містах Румунії: маніфестанти вимагають скасування поправок в системі правосуддя та проведення в країні дострокових парламентських виборів.

Декількома годинами раніше перед будівлею уряду пройшов флеш-моб «Румунія засуджена до мовчання», організований громадськими організаціями, передає Укрінформ.

Учасники акцій протесту пройшли маршем центральними вулицями румунської столиці до будівлі румунського парламенту.

За попередніми даними правоохоронних органів, у протестах в Бухаресті взяли участь близько чотирьох тисяч громадян, а в місті Клуж — майже три тисячі людей, які скандували «Злодії!», «Руки геть від правосуддя!».

Будівля уряду Румунії у Бухаресті охоронялась посиленими нарядами поліції та жандармерії.

Акції протесту тривають в Румунії вже кілька місяців поспіль. Маніфестанти висловлюють своє невдоволення тим, що правляча коаліція на чолі з Соціал-демократичною партією, не прислухавшись до голосу протестувальників, приступила до обговорення в парламенті низки законодавчих актів щодо внесення поправок у систему правосуддя.

Згідно з поправками, істотно обмежується право президента призначати суддів і прокурорів, а Юридична інспекція переводиться в підпорядкування міністру юстиції (раніше ця структура підпорядковувалася виключно Вищій раді магістратури).

Ще на цю тему