Спільники Курченка хотіли "сховати" майно Одеського НПЗ у російському банку

20:22 12.09.2017

Слідчі Одеської облпрокуратури викрили участь двох оцінювачів майна у "злочинній схемі Сергія Курченка", за якою планувалося збереження майна Одеського НПЗ за головним фігурантом кримінальної справи.

Про це повідомляє прес-служба облпрокуратури, передає Укрінформ.

"У ході розслідування оборудок із нафтопродуктами співробітники прокуратури Одещини, Управління СБУ та ГУНП в області викрили злочинну схему, згідно з якою планувалося збереження майна Одеського нафтопереробного заводу за головним фігурантом справи Сергієм Курченком та його спільниками. Встановлено, що на заваді конфіскації Одеського нафтопереробного заводу на користь держави стояла схема іпотечного договору з російським банком та підконтрольною компанією", - зазначили в прокуратурі.

За даними слідства, у 2014 році між посадовими особами Одеського НПЗ укладено удавану угоду, за сприяння співробітників банківської установи, про передачу в іпотеку російському банку всього майна нафтопереробного заводу начебто на забезпечення виконання кредитних зобов’язань перед іноземною компанією, підконтрольною Курченку.

Такими діями зловмисники планували завадити можливій конфіскації заводу на користь держави. Зокрема, два оцінювачі, яких залучила банківська установа, виготовили на замовлення підроблені акти оцінки нерухомого майна та земельних ділянок підприємства.

Наразі судом вказаних осіб визнано винними у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 366 (службове підроблення), ч. 2 ст. 358 (складання, видача завідомо неправдивих офіційних документів, вчинених оцінювачем) Кримінального кодексу України.

Ще на цю тему