Три моря й тисячі кілометрів магістралей: Греція, Болгарія і Румунія розбудовують спільний транспортний коридор
Мультимодальний коридор у складі мережі TEN-T поєднає порти Егейського, Чорного морів і Дунай — одна з гілок сягне румунсько-українського кордону.
Греція, Болгарія і Румунія розбудовують спільний транспортний коридор, який поєднає Егейське, Чорне моря і Дунай тисячами кілометрів автомагістралей, залізниць і портів. Про це пише румунське медіа Tomis News, повідомляє USM.
Проєкт стане частиною Транс’європейської транспортної мережі ЄС (TEN-T). Коридор Чорне море — Егейське море передбачає три гілки. Західна пройде маршрутом Афіни — Салоніки — Промахонас (Греція) — Кулата — Софія (Болгарія) — Відін/Калафат — Крайова — Бухарест (Румунія). Центральна з’єднає Салоніки й Александруполіс (Греція), Свіленград і Русе (Болгарія), Джурджу, Бухарест і Сірет на кордоні з Україною, а також Унгень на межі з Молдовою. Східна гілка пов’язуватиме Александруполіс із портами Бургас і Варна в Болгарії та далі з портом Констанца в Румунії.
Для координації проєкту три країни створюють Платформу коридору Чорне море — Егейське море (BACP) — регіональний механізм планування та реалізації транскордонних інфраструктурних проєктів. Мета — забезпечити безперервний логістичний потік між трьома морями.
«Поглиблюючи співпрацю, ми зміцнюємо сполученість для громадян і бізнесу, а також посилюємо безпеку, конкурентоспроможність і стійкість Європи в Егейському, Чорноморському та Дунайському регіонах», — заявив єврокомісар з транспорту Апостолос Тцицікостас.
Морська складова проєкту має ключове значення. Коридор безпосередньо з’єднує порти Егейського й Чорного морів із загальноєвропейською мережею в межах комбінованих перевезень, а вихід центральної гілки на Сірет робить його потенційним продовженням українських логістичних маршрутів.
Значення регіону зросло після початку війни в Україні — зокрема, коридор розглядають і як маршрут для військової мобільності. Спільний план із визначенням пріоритетів і механізмів фінансування три країни мають представити до кінця 2026 року.
Ще на цю тему
- 10.12.2025 Болгарія, Греція та Румунія підписали угоду щодо транскордонного коридору з Чорного до Егейського моря
- 09.08.2025 Болгария и Греция начинают расширение газопровода IGB до 5 млрд кубометров
- 08.05.2025 Греція і Болгарія підписали 5-річну угоду про водні ресурси
- 05.01.2023 Болгария и Греция обсуждают строительство трубопровода, чтобы заменить российскую нефть
- 02.10.2022 Між Грецією і Болгарією запрацював газопровід, який збільшить поставки неросійського газу
- 23.06.2022 Болгарія та Греція побудують водневий трубопровід
- 27.04.2022 Греція допоможе Болгарії через газовий шантаж росії
- 26.08.2020 Болгарский газотранспортный оператор будет участвовать в проекте создания СПГ терминала в Греции
- 22.05.2019 Болгарія і Греція почали будувати газопровід-інтерконнектор
- 02.11.2018 Премьеры Болгарии и Греции подписали совместную декларацию о развитии ж/д сообщения Салоники - Русе
- 14.11.2017 Генпрокуроры Болгарии и Греции обсудят противодействие терроризму
- 06.09.2017 Болгария и Греция будут строить транспортный коридор Русе - Салоники