Нідерланди погодилися прийняти Спецтрибунал щодо агресії Росії – Зеленський
Уряд Нідерландів висловив готовність прийняти у себе прийняти у себе Спеціальний трибунал щодо злочину агресії проти України.
Про це у своїх соцмережах повідомив президент Володимир Зеленський за підсумками розмови з нідерландським прем’єром Робом Єттеном, пише Європейська правда.
Зеленський та Єттен провели телефонну розмову в п’ятницю ввечері. Український президент поінформував прем’єр-міністра Нідерландів про наслідки чергових російських ударів в ніч на четвер.
Зеленський відмітив, що партнери висловили готовність робити кроки на захист життя, а протиповітряна оборона залишається однією з ключових тем співпраці України з Нідерландами.
Він також висловив вдячність за рішення уряду Єттена прийняти у себе повноцінний Спеціальний трибунал щодо злочину агресії проти України.
"Це рішення дасть змогу притягнути до відповідальності вище політичне та військове керівництво Росії саме за злочин агресії, а не лише за його наслідки", – написав президент, додавши, що лідери узгодили графік наступних зустрічей.
Нагадаємо, 15 травня, на засіданні Комітету міністрів Ради Європи було схвалене ключове рішення у процедурі запуску Спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії.
У Офісі президента України очікують запуску роботи спецтрибуналу вже наступного року.
Глава МЗС Андрій Сибіга заявив у Кишиневі, що цей трибунал допоможе правителю Росії здійснити те, чого він завжди хотів, – увійти в історію.
Ще на цю тему
- 30.06.2026 У Бельгії депозитарій Euroclear подав позов проти Центробанку РФ - ЗМІ
- 22.06.2026 Суд зобов'язав РФ заплатити українській агрокомпанії 1,2 мільярда гривень
- 17.06.2026 «Дочка» Газпрому подала до суду на ЄС через заборону російського газу
- 16.06.2026 Суд у Гаазі визнав порушення морського права Росією, але залишив Україну без компенсацій
- 16.06.2026 В МЗС прокоментували рішення арбітражу за позовом України проти РФ щодо прав в Азовському морі
- 05.06.2026 У Румунії порушили кримінальну справу після вибуху морського дрона в порту Констанци
- 05.06.2026 Прокурор спецтрибуналу зможе виголосити Путіну обвинувальний вирок: деталі
- 03.06.2026 Суд у Фінляндії заарештував майже 4 млн євро Росії на запит «Нафтогазу» – Yle
- 30.05.2026 У Румунії планують оскаржити придбання молдавського порту Джурджулешти
- 26.05.2026 У Греції заарештували ще 17 осіб через шахрайство з субсидіями ЄС
- 26.05.2026 В Баку начался судебный процесс по апелляции лидеров Нагорного Карабаха
- 26.05.2026 В Украине вынесли приговор судье подконтрольного РФ Алуштинского городского суда – Прокуратура АРК