У новий пакет санкцій ЄС можуть увійти запропоновані Україною підприємства російського ВПК – Власюк

15:40 02.07.2026

Європейський Союз готує новий пакет санкцій проти російського військово-промислового комплексу у відповідь на черговий масований обстріл України, до списку можуть увійти підприємства, запропоновані українською стороною.

Про це повідомив уповноважений президента з питань санкційної політики Владислав Власюк у коментарі Укрінформу.

«Сьогоднішній черговий масований обстріл України отримав швидку реакцію з боку Європейського Союзу, де вже оголосили про підготовку нової санкційної відповіді. Голова європейської дипломатії Кая Каллас чітко заявила, що самих лише слів засудження сьогодні недостатньо, і анонсувала запровадження додаткових обмежень проти компаній, які підтримують та фінансують російський військово-промисловий комплекс», - зазначив він.

За словами Власюка, вже наступного тижня ЄС «спробує затвердити невеликий санкційний пакет».

«До нього увійдуть нові юридичні особи російського ВПК, зокрема й ті підприємства, компанії та суб'єкти, які ми як українська сторона детально проаналізували, верифікували та запропонували нашим європейським партнерам для внесення у списки», - зауважив уповноважений.

Власюк підкреслив, що для Кремля це має бути чітким і безкомпромісним сигналом: «Кожна масштабна атака на українські міста, кожен акт терору проти цивільного населення повинен отримувати не лише жорстку військову відповідь на полі бою, а й негайний економічний удар».

«Ми маємо системно та послідовно підвищувати ціну війни для агресора, позбавляюч російський ВПК технологій та ресурсів для виробництва зброї. Очікуємо на швидке затвердження цих рішень нашими міжнародними партнерами», - сказав він.

Нагадаємо, висока представниця ЄС Кая Каллас відреагувала на російський комбінований удар по Києву, пообіцявши вже сьогодні запропонувати нові санкції проти держави-агресора.

У ніч з 1 на 2 липня Росія завдала масованого удару по Києву. Кількість загиблих унаслідок атаки зросла до 18, поранені 90 осіб.
 

Теми:

Ще на цю тему