Генштаб розкрив наслідки атаки по центру космічного зв’язку під Москвою

18:40 24.06.2026

Генеральний штаб ЗСУ повідомив, що з’явилися додаткові підтвердження наслідків удару по Центру космічного зв’язку в Московській області, який уразили в ніч проти 22 червня. 

Зокрема, після повторного аналізу даних підтверджено влучання в апаратно-модульний комплекс 32-метрової антени MARK-IV, яку використовують для супутникового зв’язку. Також удар прийшовся по технічній будівлі поруч із цією антеною, інформує Генштаб у своєму Telegram-каналі.

Крім того, додаткові дані підтвердили влучання у головний виробничо-адміністративний корпус, де розміщене апаратно-програмне обладнання. Після удару одна зі стін будівлі зазнала часткового руйнування. Генштаб пише, що саме в цьому корпусі розташовані центральна апаратна ліній зв’язку, обладнання наземного комплексу управління та центральний пульт, з якого керують супутниковою мережею.

«Об’єкт у Дубні є найбільшим наземним комплексом супутникового зв’язку в Росії. Його використовують для військового зв’язку та керування супутниковими ретрансляторами, які Міноборони РФ застосовує для зв’язку, розвідки й координації військ», — йдеться у повідомленні.
 

Ще на цю тему