Євросоюз афіційно відкрив перший кластер переговорів про вступ України
У понеділок 15 червня у Люксембурзі на другій Міжурядовій конференції ЄС офіційно оголосив про початок переговорів із Києвом за першим переговорним кластером, що стало офіційним відкриттям переговорів про вступ України до ЄС.
Про це повідомляє Європейська правда.
Засідання Міжурядової конференції відбувається у Люксембурзі напередодні зустрічі Ради ЄС у загальних справах. Зустріч розпочалася о 19 годині за київським часом і відбувається у закритому режимі. На ній вже пролунали виступи головування у Раді ЄС (до кінця місяця цю роль виконує Кіпр), єврокомісарки з питань розширення Марти Кос та віцепрем’єра Тараса Качки.
Головування офіційно передало Україні проміжні та заключні критерії переговорів (так звані "бенчмарки") у вигляді спільної переговорної позиції ЄС щодо умов вступу. "Європейська правда" раніше публікувала проєкт цих критеріїв. Джерела ЄП повідомили, що документ не змінився, лише уточнилося формулювання щодо нацменшин
Тарас Качка натомість запевнив держави члени, що Україна виконає умови вступу та право Європейського Союзу "в тому вигляді, в якому воно існує на сьогодні, а також з урахуванням змін, що відбудуться до нашого вступу". Також віцепрем’єр офіційно від імені України підтвердив згоду на виконання бенчмарків.
Ця заява стала офіційною згодою України на початок переговорного процесу.
Публічно про старт переговорів оголосять учасники Міжурядової конференції на брифінгу у понеділок, 15 червня, ввечері.
Ще на цю тему
- 01.08.2026 Україна вперше допомагає державі Євросоюзу через Механізм цивільного захисту ЄС
- 31.07.2026 ЄС затвердив продовження тимчасового захисту для українців і зміни щодо "ухилянтів"
- 16.07.2026 Україна і ЄС підписали угоди про фінансування ОПК, що включає 300 млн євро підтримки
- 16.07.2026 Україна та ЄС погодили нове оборонне партнерство і співпрацю у сфері дронів
- 16.07.2026 ЄС виділив Україні ще 1 млрд євро на закупівлю дронів
- 14.07.2026 Кос прокоментувала перспективи відкриття наступних кластерів для України і Молдови
- 11.07.2026 Посли ЄС погодили відкриття шостого кластера переговорів про вступ України
- 04.07.2026 ЄС 8 липня вирішить, чи просуватися з відкриттям 6-го кластера для України
- 03.07.2026 ЗМІ: Угорщина дала добро на відкриття шостого кластера у переговорах з Україною
- 30.06.2026 Стало відомо, чому ЄС затримує виплату Україні першого "оборонного" траншу кредиту на 90 млрд
- 29.06.2026 Уряд затвердив порядок використання позики у €90 мільярдів від ЄС
- 26.06.2026 Марта Кос розповіла, які шляхи вступу України зараз обговорюються в ЄС