У Латвії винищувач НАТО вперше збив дрон, що порушив повітряний простір країни
Винищувач Повітряно-космічних сил Франції збив безпілотник, який увійшов у повітряний простір Латвії.
Про це повідомили Національні збройні сили країни після завершення повітряної тривоги в східних районах держави, пише Мілітарний.
За даними латвійських військових, інцидент стався в районі між Резекне та Карсавою, у волості Наутрень. Безпілотник перехопили літаки зі складу місії НАТО Baltic Air Policing, які несуть чергування над країнами Балтії.
У межах цієї місії станом на сьогодні Франція розгорнула винищувачі Rafale зі складу 71-го контингенту Baltic Air Policing, який базується на авіабазі Шяуляй у Литві.
Авіаційний склад представлений чотирма двомісними Rafale B зі складу 4-ї винищувальної ескадри.
Варто зауважити, що це вже не перший подібний інцидент у країнах Балтії. Протягом останніх місяців Латвія неодноразово фіксувала потрапляння безпілотників у свій повітряний простір.
Частину з них пов’язували з дією російських засобів радіоелектронної боротьби, які збивають навігацію дронів під час війни Росії проти України.
Крім того, 19 травня 2026 року в Естонії винищувач зі складу місії Baltic Air Policing вперше збив безпілотник.
Як стало пізніше відомо, збиття на свій рахунок записав румунський винищувач F-16 з авіапідрозділу Carpathian Vipers («Карпатські гадюки»).
Дрон спочатку летів через територію Росії, однак згодом його дезорієнтували або заглушили російські системи радіоелектронної боротьби, і він змінив маршрут.
Після цього безпілотник опинився в повітряному просторі Естонії й залетів углиб країни приблизно на 80 кілометрів.
Через порушення повітряного простору ухвалили рішення про підняття винищувачів у небо. Близько 11:00 за місцевим часом Об’єднаний центр повітряних операцій НАТО в Уедемі наказав підняти в повітря два румунські F-16 із загону «Карпатські гадюки».
Ще на цю тему
- 10.07.2026 Очільник МЗС Польщі попередив про можливі нові провокації Росії
- 08.07.2026 Прем’єр Швеції сумнівається у плануванні Росією нападу на країну НАТО
- 06.07.2026 Британія перехопила два російські літаки, які маневрували біля авіаносця
- 06.07.2026 США вивели більшість своїх військових з Естонії – ERR
- 04.07.2026 Фінляндія обмежила авіасполучення та судноплавство у Фінській затоці
- 02.07.2026 Европа подозревает «теневой флот» РФ в причастности к запускам дронов
- 02.07.2026 Россия расширяет арсенал гибридных атак против Европы — СМИ
- 02.07.2026 Литва розробляє додаткові плани та заходи на випадок провокацій РФ
- 27.06.2026 Понад 10 літаків Китаю та Росії увійшли до зони ППО Південної Кореї
- 26.06.2026 РФ готовит военные провокации в странах Балтии и Польше - The Guardian
- 26.06.2026 В Госдуме РФ заявили о будущих ударах по заводам дронов в Европе
- 26.06.2026 Берегова охорона Швеції озброює кораблі кулеметами через загрози на Балтиці