Зеленський після розмови з прем'єром Норвегії анонсував допомогу з ППО
Президент України Володимир Зеленський у розмові з прем’єр-міністром Норвегії піднімав питання про посилення української ППО та за її підсумками повідомив, що Норвегія "готова допомагати".
Про це він розповів у своєму X, пише "Європейська правда".
Зеленський подякував прем’єру Йонасу Гару Стьоре за співчуття у зв’язку з трагічними наслідками масованих ударів РФ 2 червня.
"Ми обговорили постачання для ППО. Норвегія готова допомагати. Дякую!", – написав він, не наводячи інших деталей.
Зеленський додав, що триває робота також над тим, щоб Європа мала власні спроможності для збиття балістичних ракет.
"Це наше спільне завдання: маємо виконати повністю і забезпечити Європі власну достатньо сильну систему для захисту від балістичних загроз. Коли Європа буде захищеною від балістики, це додасть упевненості не просто комусь одному на нашому континенті, а реально всім європейцям. Готуємось і до зустрічей найближчим часом – будуть спеціальні формати нашої роботи", – зазначив президент України.
На початку травня Норвегія спрямувала близько 303 млн доларів на закупівлю американської зброї для України за програмою НАТО PURL.
Нещодавно міністр оборони України Михайло Федоров розкрив, що понад 90% засобів для протидії балістичним ракетам Україна отримує через PURL.
Також у Міноборони кажуть, що обсяг внесків країн-партнерів у PURL наразі достатній для продовження постачання Україні.
Водночас минулого тижня Володимир Зеленський написав лист до президента США Дональда Трампа і членів Конгресу, у якому каже про дефіцит засобів ППО і зазначає, що темпи постачання через PURL не встигають за реальними потребами.
Ще на цю тему
- 03.06.2026 Розслідування: рейд проти інкасаторів Ощадбанку замовив Орбан
- 03.06.2026 У парламенті Японії закликали передати Україні ракети до Patriot
- 03.06.2026 ЗМІ: Угорщина припинить блокувати відшкодування країнам ЄС коштів за поставки зброї Україні
- 01.06.2026 Україна розширила механізм фіксації збитків від російської агресії
- 30.05.2026 Україна та Данія посилюють співпрацю в оборонному виробництві
- 30.05.2026 Україна допоможе Румунії посилити захист неба - Зеленський
- 28.05.2026 Європейським послам показали іноземні компоненти з ракет і дронів, якими РФ била по Україні 24 травня
- 28.05.2026 Зеленський обговорив із фон дер Ляєн вступ до ЄС та зміцнення ППО
- 26.05.2026 Україна виступила проти послаблення санкцій щодо "Білоруськалію" на тлі новин про тиск США
- 25.05.2026 Відкриття місії і координація боротьби з Лукашенком: у Тихановської пояснили візит до Києва
- 22.05.2026 До України їде Світлана Тихановська, яку МЗС називає представницею Білорусі
- 22.05.2026 Зеленський: Кожна «далекобійна санкція» України - аргумент для РФ, що війну потрібно завершувати