Міноборони Румунії замовило дронів на 30,7 млн євро в рамках програми SAFE
Міністерство національної оборони Румунії підписало новий контракт на постачання дронів, призначених для виконання завдань спостереження та розвідки в рамках програми ЄС SAFE.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомив у Facebook румунський міністр оборони Раду Міруце.
Замовлені дрони, постачання яких очікується наступного року, використовуватимуться для місій зі спостереження та розвідки.
"Міністерство національної оборони щойно підписало з Quantum Systems контракт на постачання продукту "Система Mini UAS класу I" на умовах, затверджених парламентом в рамках програми SAFE", – повідомив Міруце у дописі в Facebook у четвер.
Вартість контракту становить 30,7 млн євро і включає поставку 34 розвідувальних безпілотників Vector та 15 мультикоптерів Scorpion від німецької Quantum-Systems.
Нагадаємо, на початку квітня міністр оборони Румунії Раду Міруце повідомив про перші кроки, зроблені з українською делегацією, щодо спільної розробки і виробництва дронів.
Міруце наголосив, що румунська армія має використовувати все, що вже довело свою ефективність, а Україна має один із найважливіших у світі досвідів використання дронів у реальних бойових умовах.
А 26 травня президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у Вільнюсі заявила, що країни Балтії отримають додаткові 12 млрд євро в рамках програми з переозброєння SAFE.
Ще на цю тему
- 11.06.2026 Російські дрони атакували два цивільні судна, які рухалися українським морським коридором
- 11.06.2026 Румунія знайшла рішення "заблукалим" морським дронам: що пропонує
- 11.06.2026 Виробник дронів для України Quantum Systems представив літак PULSE P19
- 11.06.2026 У Криму атаковано ще два мости, у Сімферополі після вибухів пожежа
- 08.06.2026 У Молдову вночі залетів невідомий дрон та вибухнув, уламки досліджують
- 05.06.2026 Українська компанія отримала контракт Пентагону на 2 тис. FPV-дронів
- 05.06.2026 Україна підтвердила, що морський безпілотник через ворожі РЕБи опинився біля Румунії
- 05.06.2026 СБС заявили про ураження 5 вантажних суден РФ, у МЗС Азербайджану кажуть про загибель своїх громадян
- 03.06.2026 Опубліковані перші супутникові знімки пожежі на нафтовому терміналі в Петербурзі після удару ЗСУ
- 03.06.2026 Українські дрони запалили в російському Кронштадті корвет "Бойкий" – Мадяр
- 03.06.2026 Дрони атакували нафтовий термінал у Петербурзі: спалахнула масштабна пожежа
- 01.06.2026 У Румунії підтвердили, що у житловий будинок влучив російський дрон «Герань-2»