В Туреччині представили концепцію підводного дрона для запуску БПЛА та торпед
Турецька оборонна компанія DATUM представила концепцію модульного безпілотного підводного апарату Sinarit.
Про це розповіли у виданні Naval News, пише Оборонка.
Розробку та першу візуалізацію проєкту презентували на міжнародній виставці військових технологій SAHA 2026 в Стамбулі. Компанія описує концепцію Sinarit як універсальний носій корисного навантаження, а не одноцільову платформу. Зокрема, підводний безпілотник може бути оснащеним мінами Malaman, торпедами Akya та Orka, електрооптичними системами Mercan, гідролокатором та пристроями для збору розвідувальних даних.
Безпілотник також розглядають як платформу для запуску ударних БПЛА.
"DATUM зазначає, що апарат може вміщувати секції корисного навантаження довжиною 3,8 метра, що дозволяє конфігурувати його для різних ролей залежно від вимог місії", – йдеться в матеріалі.
Концепція безпілотної субмарини від турецької компанії має поєднати в собі стійкість підводного апарату, місткість та варіативність озброєння в одній розробці.
"Практичне значення програми залежатиме від того, як ці варіанти корисного навантаження просуватимуться в тестуванні та інтеграції", – пояснили в Naval News.
Ще на цю тему
- 22.06.2026 Компанія Aselsan отримала контракт на постачання обладнання для турецького «Сталевого купола»
- 20.06.2026 Bayraktar отримав нову зброю: у Туреччині розповіли про результати випробувань
- 17.06.2026 Італія розгорне у Туреччині систему ППО SAMP/T
- 09.06.2026 Туреччина планує поставити на озброєння національний авіаносець MUGEM у 2032 році
- 06.06.2026 Турция представила подводные дроны-камикадзе Kilic
- 02.06.2026 У Туреччині запроваджують систему контролю за рухом безпілотників
- 20.05.2026 Німеччина розгорне систему Patriot у Туреччині
- 12.05.2026 Чеська CSG та турецька FNSS представили середній танк зі 120-мм гарматою
- 11.05.2026 Туреччина замовила першу партію національних винищувачів KAAN
- 07.05.2026 Туреччина представила міжконтинентальну балістичну ракету дальністю 6000 км
- 07.05.2026 Новые турецкие надводные дроны-камикадзе смогут действовать роем
- 06.05.2026 Туреччина досягла понад 80% локалізації у виробництві оборонної продукції - міністр