США виділять $100 мільйонів на ремонт укриття на ЧАЕС
Сполучені Штати Америки перерахують 100 млн доларів на відновлення нового безпечного конфайнмента Чорнобильської АЕС.
Як передає Укрінформ, про це перший віцепрем'єр-міністр - міністр енергетики України Денис Шмигаль повідомив у Телеграмі.
"США виділять 100 млн дол. на ремонт конфайнмента Чорнобильської АЕС, що був пошкоджений російським дроном. [...] Вдячний Держдепу США, міністру енергетики Крісу Райту, американській делегації, що працювала в Києві з нами, та всій Адміністрації за вагомий внесок у посилення радіаційної безпеки в Європі", - написав Шмигаль.

Фото: Телеграм / Денис Шмигаль
Він нагадав, що на відновлення конфайнмента потрібно близько 500 млн євро.
"Важливий крок підтримки з боку Сполучених Штатів Америки – внесок у 100 мільйонів доларів на ремонт конфайнмента ЧАЕС, пошкодженого внаслідок удару росіян у ніч проти 14 лютого минулого року. Це була цілеспрямована атака Росії на Чорнобильську станцію дроном, який є аналогом іранського «Шахеда»", - написав Президент Володимир Зеленський у Телеграмі.
Він нагадав, що конфайнмент, який закриває рештки Чорнобильської станції, оберігає всіх від радіаційних загроз і був створений зусиллями міжнародної коаліції. Зараз для його відновлення потрібно понад 500 мільйонів євро.
Зеленський зазначив, що разом з партнерами проводиться робота над відновленням повної безпеки конфайнмента.
"У неділю, в день сорокових роковин Чорнобильської катастрофи, ми домовились про співпрацю з партнерами під час Міжнародної Чорнобильської конференції з питань відновлення та ядерної безпеки. Зараз маємо результат", - зазначив глава держави.
Як повідомлялося, 26 квітня Україна підписала із партнерами угоду про відкриття спеціального рахунку відновлення нового безпечного конфайнменту (НБК) на ЧАЕС.
На початку квітня Асамблея донорів Рахунку міжнародного співробітництва вирішила перерозподілити 30 млн євро на підготовку інженерних рішень і закупівлю обладнання для відновлення нового безпечного конфайнмента (НБК).
У лютому Кабінет міністрів виділив 1,6 млрд грн із державного бюджету на подолання наслідків російської атаки по конфайнменту Чорнобильської АЕС.
Вночі 14 лютого 2025 року російський ударний дрон із фугасною бойовою частиною влучив в укриття над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.
Ще на цю тему
- 30.04.2026 Пентагон вивільнив $400 млн допомоги Україні
- 20.04.2026 Зеленський розкритикував послаблення США санкцій проти нафти РФ
- 19.04.2026 Україна закликає США поновити санкції щодо російської нафти - Стефанішина
- 18.04.2026 Україна та США обговорюють розширення можливостей інвестиційного фонду відбудови
- 16.04.2026 Конгрес США зареєстрував резолюцію про імпічмент Трампа: подробиці
- 08.04.2026 У США родина волонтерів самостійно організувала акцію «Борщ для України» та зібрала $28 тисяч
- 06.04.2026 Зеленський: затяжна війна на Близькому Сході може відвернути США від України
- 04.04.2026 Україна найближчими днями доопрацює документ про гарантії безпеки від США
- 02.04.2026 Понад 100 інвесторів у США зацікавилися українськими оборонними компаніями, – Brave1
- 02.04.2026 Зеленський розповів про переговори з представниками Трампа
- 27.03.2026 Сенатори США хочуть санкцій проти Угорщини за блокування допомоги Україні
- 27.03.2026 США виділяють 25 млн доларів на повернення українських дітей, депортованих Росією