Британія виділяє 115 млн євро на ППО для України
Уряд Великої Британії оголосив про термінове виділення додаткових 100 млн фунтів стерлінгів (115 млн євро) на посилення української протиповітряної оборони.
Про це, як пише "Європейська правда", йдеться на сайті британського уряду.
Повідомляється, що фінансування буде оперативно спрямоване на зміцнення протиповітряної оборони України, забезпечення кращого захисту військ на передовій та ключової інфраструктури від повітряних атак Росії.
З урахуванням цього пакета допомоги Британія виділила 600 мільйонів фунтів стерлінгів (691 млн євро) на підтримку протиповітряної оборони України протягом останніх двох місяців.
"Україна продовжує мужньо захищатися від жорстоких атак Путіна, і я пишаюся тим, як Велика Британія посилює підтримку України для досягнення миру на їхніх умовах. Це забезпечить Україну життєво важливою протиповітряною обороною для захисту цивільного населення, міст та критично важливої інфраструктури від невпинних атак Росії", – заявив британський міністр оборони Джон Гілі.
В уряді уточнили, що це фінансування базується на пакеті допомоги протиповітряній обороні у розмірі 500 мільйонів фунтів стерлінгів(576 млн євро), оголошеному в лютому на засіданні Контактної групи з питань оборони України в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі. Ця допомога включала 150 мільйонів фунтів стерлінгів (172 млн євро) на ініціативу НАТО PURL, що дозволило швидко поставити перехоплювачі ППО, а також понад 1000 легких багатоцільових ракет (LMM), виготовлених у Белфасті.
Про новий пакет допомоги від Лондона стало відомо за день після того, як прем'єр-міністр Кір Стармер погодився, що Збройні сили та правоохоронці Великої Британії тепер зможуть перехоплювати підсанкційні танкери "тіньового флоту", які проходять транзитом через британські води.
Ще на цю тему
- 11.05.2026 Британія витратила близько 19 млн євро на Starlink, зокрема для України
- 08.05.2026 Швеція передала Україні техніку для захисту бойової авіації
- 07.05.2026 Міністр оборони Швеції заявив про прогрес щодо постачання Україні винищувачів Gripen
- 06.05.2026 Норвегія виділила ще понад 250 млн євро на закупівлю зброї для України через ініціативу PURL
- 04.05.2026 Канада внесе додаткові 200 мільйонів доларів до схеми закупівлі зброї США для України
- 04.05.2026 Британія має намір долучитися до допомоги від ЄС на 90 млрд євро для України
- 01.05.2026 Швейцарія виділяє додаткові 50 мільйонів франків на проєкти відновлення в Україні
- 30.04.2026 Україна за підтримки партнерів отримала мобільні тренажери F-16
- 28.04.2026 Німеччина передала Україні три мініелектростанції
- 27.04.2026 Євродепутат: у питанні допомоги Україні Європі більше не варто робити великі ставки на США
- 25.04.2026 ЄС готує три транші «макрофіну» з 45 млрд допомоги Україні на 2026 рік
- 23.04.2026 Франція запропонує Греції передати Україні всі Mirage 2000 в обмін на Rafale зі знижкою