МЗС Румунії заявило про кібератаку на свої сайти
Міністерство закордонних справ Румунії повідомило в суботу, що платформи eviza.mae.ro і econsulat.ro у другій половині дня 13 березня і на початку ночі 14 березня зазнали кібератак, які призвели до уповільнення роботи, а на короткі проміжки часу навіть до блокування сайтів.
Про це повідомляє портал Digi24, пише Європейська правда.
"У другій половині дня 13 березня і на початку ночі 14 березня була виявлена розподілена кібератака на платформи eviza.mae.ro і econsulat.ro, що призвела до розподіленої відмови в обслуговуванні (DDoS). В результаті сайти зазнали уповільнення роботи і на короткий час стали недоступними. Засоби захисту разом з фахівцями MЗС спрацювали оперативно і змогли значно зменшити вплив атаки. Наразі всі цифрові системи MЗС працюють у штатному режимі", – йдеться у повідомленні MЗС.
DDoS-атаки являють собою штучне перевантаження цифрового трафіку з метою блокування доступу до сайту, зазначає Міністерство закордонних справ. Вони не пов'язані з доступом до даних або їх компрометацією і не є еквівалентними хакерському вторгненню в комп'ютер.
"Автори цих атак не отримали доступу до чутливої інформації, але головна незручність, спричинена такими діями, полягає в тому, що платформи стають тимчасово недоступними для румунських громадян, що перешкоджає наданню необхідних їм цифрових послуг", – також зазначає МЗС.
У всьому світі частота таких атак зростає, а Румунія та урядові платформи неодноразово ставали мішенню в останні роки. Міністерство закордонних справ заявляє, що у співпраці зі спеціалізованими установами продовжить забезпечувати захист своїх цифрових систем і безперервність надання послуг.
Раніше у Польщі заявили про спробу кібератаки на ядерний дослідницький центр.
У Нідерландах та Португалії попередили про масштабну атаку хакерів проти користувачів WhatsApp і Signal, що спрямована передусім на отримання доступу до облікових записів урядовців, дипломатів та військових.
Ще на цю тему
- 04.04.2026 СБУ запобігла спробам росіян зареєструвати Starlink на Житомирщині
- 30.03.2026 У Німеччині встановили особи російських хакерів-вимагачів, які завдали багатомільйонних збитків
- 21.03.2026 Хакеры российский спецслужб нацелились на пользователей мессенджеров во всем мире — ФБР
- 17.03.2026 Команда ЗСУ посіла друге місце на міжнародних навчаннях із кібербезпеки у Сінгапурі
- 17.03.2026 Нідерланди запускають грантову програму на €2,5 мільйона для підтримки України у сфері кібербезпеки
- 17.03.2026 Спецслужбы РФ маскируют шпионское ПО под проверку спутниковых терминалов
- 13.03.2026 Хакеры ГРУ терроризируют оборонную промышленность Канады
- 28.02.2026 Німеччина розширить повноваження правоохоронців для боротьби з кібератаками
- 13.02.2026 Україна та Швеція підписали угоду про співпрацю в сфері кібербезпеки
- 06.02.2026 Дания подготовит киберспециалистов из–за угроз со стороны РФ
- 05.02.2026 Проросійські хакери атакували італійські сайти за день до відкриття зимової Олімпіади
- 13.01.2026 Хакеры российских спецслужбх атакуют военных, ученых и аналитиков Европы и Ближнего Востока