Британська Occam залучила 3 млн євро після тестів автономного керування дронів в Україні

17:40 11.02.2026

Британська оборонно-технологічна компанія Occam Industries залучила 3 млн євро на ранньому етапі розвитку після участі у польових випробуваннях в Україні в межах платформи Brave1.

Про це "Оборонці" повідомили в компанії.

Occam Industries розробляє програмне забезпечення для автономної роботи серійних дронів. Її рішення використовують комп'ютерний зір для навігації та супроводу цілей і зменшують потребу в постійному ручному керуванні. Автономні функції у серійні дрони інтегрують без змін у конструкції платформ і ланцюгах постачання.

Тести в Україні відбулися у січні 2026 року в межах платформи Test in Ukraine, яку представили влітку 2025 року.

Випробування безпілотників. Відео: Occam
Як повідомляється, Brave1 за результатами польових випробувань ініціює співпрацю Occam з окремими українськими виробниками безпілотників для подальшої інтеграції технологій у вітчизняні платформи. Це називають одним із перших прикладів інтеграції західних ШІ-технологій в українські безпілотні системи.

Водночас CEO Brave1 Андрій Гриценюк зазначив, що штучний інтелект є одним із ключових пріоритетів платформи Brave1, оскільки змінює характер бойових операцій.

А за словами CEO Occam Ґі Вейнрайта, саме в Україні перевіряються затримки зв'язку, надійність систем, навантаження на операторів і процеси ухвалення рішень.

"Україна – це не пілотний і не тестовий ринок. Це найскладніше середовище для автономних систем у світі сьогодні", – пояснив співзасновник і CEO Occam Ґі Вейнрайт.

Раунд інвестицій очолив фонд Presto Tech Horizons за участю експертів оборонно-промислової групи Czechoslovak Group (CSG). До інвестування також долучилися Antler, американський Freedom Fund і данський TYR.vc.

В Occam повідомили, що залучені гроші спрямують на розгортання рішень в Україні, розвиток продукту та запуск пілотних проєктів з європейськими оборонними компаніями.

 

Польові випробування безпілотників у зимових умовах в Україні

Occam

Нагадаємо, британська технологічна оборонна компанія London Defence R&D показала два нові прототипи дронів-перехоплювачів лінійки Raptor. Навігацію та керування БПЛА здійснюють за допомогою системи на основі штучного інтелекту.

Ще на цю тему