На військових базах Британії зафіксували подвоєння кількості невідомих дронів у 2025 році
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі заявив, що минулого, 2025 року на британських військових базах кількість інцидентів із дронами подвоїлася.
Про це він заявив у понеділок, 2 лютого, пише Європейська правда із посиланням на Reuters.
Гілі заявив, що у 2025 році було зареєстровано 266 інцидентів з безпілотними літальними апаратами поблизу оборонних об'єктів у Великій Британії, що на 126 більше, ніж у 2024 році.
"Подвоєння кількості несанкціонованих дронів поблизу військових об'єктів у Великій Британії за останній рік підкреслює зростання та зміну характеру загроз, з якими ми зіштовхуємося", – зазначив він
Щоб протидіяти загрозі від дронів для британських баз, Гілі заявив, що військовим буде надано нові повноваження для знищення дронів, що діють поблизу них, що раніше вимагало залучення поліції.
Нові повноваження також означатимуть, що військові зможуть знищувати наземні дрони та безпілотні транспортні засоби, що діють під водою.
За словами британського міністра, безпека на військових об'єктах була посилена.
Варто зауважити, що британський прем’єр-міністр Кір Стармер переконаний, що Велика Британія повинна "робити більше разом" з ЄС в галузі оборони.
Також писали, що Велика Британія прагне перейняти досвід України у протидії дронам, щоб застосувати його проти безпілотників, які доставляють зброю та наркотики до британських в'язниць.
Ще на цю тему
- 28.07.2026 Британская разведка предупредила о подготовке Россией провокации против НАТО — СМИ
- 24.07.2026 Фінська розвідслужба опублікувала попередження про російські кібератаки
- 24.07.2026 Глава МЗС Німеччини нагадав, що російстки «Іскандери» можуть долетіти до Берліна за кілька хвилин
- 22.07.2026 Біля берегів Норвегії неподалік кордону з РФ знайшли ймовірну російську ракету
- 22.07.2026 «Мадяр» розповів як країни Балтії можуть зупинити можливий наступ Росії
- 22.07.2026 Екіпаж підбитого танкера біля Румунії повідомив про влучання трьох дронів
- 20.07.2026 У Польщі обговорять загрозу провокації РФ з використанням перехоплених українських дронів
- 20.07.2026 Литовський міністр: Путіну потрібна нова перемога й він дивиться на Балтію та Польщу
- 20.07.2026 Російське судно «зламалося» поблизу стратегічного порту Швеції: ймовірно, проводило розвідку
- 20.07.2026 В Мали повстанцы разгромили колонну с наемниками РФ, есть погибшие и пленные
- 20.07.2026 Business Insider розповів, як Росія перетворила Арктику на військовий форпост
- 18.07.2026 У Німеччині палає колишній полігон: вогонь не можуть загасити через снаряди